TazedirektDaha iyi bir deneyim için mobil uygulamamızı indirin.Uygulamayı Aç
Reyonları Gez

Dana Stragonof 500 g, Tazedirekt

Dana Stragonof 500 g

  Etlerle uyumlu şekilde julyen doğranmış renkli biberler, soya filizi, mantar ve soya sosu ilavesiyle hazırlayabileceğiniz Uzak Doğu esintili enfes bir ana yemek ya da adı üzerinde kremalı mantar soslu, kornişon turşu ilaveli beef stragonof… İzmir Torbalı'da bulunan çiftliğimizin verimli topraklarında yetişen danaların but kısımlarından elde edilen dana stragonof ile hazırlayabileceğiniz seçeneklerden sadece ikisine yer verip gerisini hünerli ellerinize bırakıyoruz. 

  40,95 TLKDV dahil

  Dana Stragonof 500 g ürünümüzün gramajı +-%20 oranında farklılık gösterebilir.

  Dana Stragonof ürünü, kalın dilimler halinde, jülyen kesim hazırlandığı için dinlendirme süremiz normalden biraz uzun olacaktır. Bizim önerimiz, pişirmeden bir gün önce etlerinizi dinlendirmek için hazırlamanız olacaktır.

  Stragonof etlerini dinlendirmek için zeytinyağı, karabier ve tuzdan oluşan karışımımızı hazırlıyoruz. Etleri suyun altında yıkayıp, sonrasında kurutuyoruz.
  Hazırladığımız zeytinyağlı karışımın içine etleri bırakıyoruz. 

  Yaklaşık bir gün boyunca buzdolabında beklettikten sonra İspanyolcada ''etin en güzel bölümü'' anlamına gelen fajita yemeğinin, en güzel sizin elinizden çıkacağına eminiz. 
   

  Buzdolabında muhafaza ediniz.

  Sebzeli ve Susamlı Stragonof Tarifi

  Öncelikle ocağın altını iyice açarak, wok tavada, etleri bir miktar kavurun. Hemen ardından önce yağı, sonra soğanları, biberleri, sarımsak ve mantarı ekleyerek çevirmeye devam edin.

  Kekik, soya sosu ve taze karabiberi de serptikten sonra karıştırarak 4-5 dk. daha pişirin. Safranlı buğday risottosu eşliğinde, etlerin üzerine susam serperek servis edebilirsiniz. Afiyet olsun!