TazedirektDaha iyi bir deneyim için mobil uygulamamızı indirin.Uygulamayı Aç
Reyonları Gez

Pembe Domates Yetiştirme Seti, Osmanlı Bahçesi

Pembe Domates Yetiştirme Seti

  Osmanlı Bahçesi’yle tanışınca aklımıza ilk gelen soru isminin hikayesi oldu. Hemen sorduk. Hikayesi pek güzel :)

  “Bahçe seyretmek için değil içinde yaşamak için yapılır” dedi Osmanlı Bahçesi. Bahçe içinde yaşama kültürünü de en çok özümsendiği dönem Osmanlı dönemiymiş. Osmanlı zamanında önce bahçeler yapılır ardından bahçe içindeki en uygun yere evler inşa edilirmiş. Anlayacağınız bahçeler pek kıymetliymiş :) Osmanlı Bahçesi bu kıymeti sahiplenmiş ve gönül rahatlığıyla adının hakkını vermiş. Yedi buçuk dönümlük sera ve fidanlıklarında 9 yıl boyunca pek çok projeye imza atmış. 2012 yılında bulundukları arazi satılınca bu hikayeyi yepyeni bir yerde devam ettirme kararı vermişler. Ve bu yol onları Akdeniz’in sıcacık topraklarına, Kaş’a götürmüş. Görmüş olduğunuz yerli pembe domates tohumları bu yolculuğun izlerini taşıyor. Bizler de kent bahçeciliği adına balkonlarınızda bir adım atalım diye solucan gübresiyle birlikte evlerimize kadar ulaşıyor. Ürünün ekim bilgilerini okumak için ek bilgilere göz atabilirsiniz. 

  9,90 TLKDV dahil

  Gelelim pembe domates tohumlarının hikayesine... Toprağın olanca bereket ve cömertliğine ortak olmak için yapmanız gerekenleri şöyle sıralıyor Osmanlı Bahçesi:

  Tohumdan fide yapılarak yetiştireceğiniz yere dikilmesi tavsiye edilir. Tohumları nemli torf doldurulmuş yöyollere 1-2 cm ara ile serpin. Üzerini 0,5 cm torf tohum yetiştirme setinizdeki solucan gübresini kullanarak kapatın.

  Fidelerin yetiştirileceği kabın üzerini çimlenme başlayana kadar şeffaf bir naylonla sera etkisi sağlamak için örtebilrsiniz. Toprağı nemlendirmek için spreyle bolca sulayın. Tohumların çimlenmesi için, ışık alan gölge bir yer tercih edin.


  Domates tohumları 18 C ve üzeri sıcaklıkta 1 hafta içinde çimlenmeye başlar. 15-20 cm olduklarında fidelerinizi yetiştireceğiniz yere dikin. Organik gübre ile beslemeye devam edin. 10-12 hafta içinde domateslerinizi afiyetle tüketmeye başlayabilirsiniz.

  Solucan gübresi, tohum

  Çeşit: Pembe


  Tohumların uygun saklama koşullarında saklama süresi 4 yıldır. Sıcaklığın min. 18 C olduğu iç mekanda yıl boyunca, dış mekanda yetiştirmek için ilkbahar ve sonnbahar aylarında ekebilirsiniz.

  Net tohum ağırlığı: 0,5 g

  Solucan gübresi: 75 g