TazedirektDaha iyi bir deneyim için mobil uygulamamızı indirin.Uygulamayı Aç
Reyonları Gez

Patlıcan Yetiştirme Seti, Osmanlı Bahçesi

Patlıcan Yetiştirme Seti

  Osmanlı Bahçesi’yle tanışınca aklımıza ilk gelen soru isminin hikayesi oldu. Hemen sorduk. Hikayesi pek güzel :)

  “Bahçe seyretmek için değil içinde yaşamak için yapılır” dedi Osmanlı Bahçesi. Bahçe içinde yaşama kültürünü de en çok özümsendiği dönem Osmanlı dönemiymiş. Osmanlı zamanında önce bahçeler yapılır ardından bahçe içindeki en uygun yere evler inşa edilirmiş. Anlayacağınız bahçeler pek kıymetliymiş :) Osmanlı Bahçesi bu kıymeti sahiplenmiş ve gönül rahatlığıyla adının hakkını vermiş. Yedi buçuk dönümlük sera ve fidanlıklarında 9 yıl boyunca pek çok projeye imza atmış. 2012 yılında bulundukları arazi satılınca bu hikayeyi yepyeni bir yerde devam ettirme kararı vermişler. Ve bu yol onları Akdeniz’in sıcacık topraklarına, Kaş’a götürmüş. Görmüş olduğunuz yerli kemer patlıcan tohumları bu yolculuğun izlerini taşıyor. Bizler de kent bahçeciliği adına balkonlarınızda bir adım atalım diye solucan gübresiyle birlikte evlerimize kadar ulaşıyor.  Ürünün ekim bilgilerini okumak için ek bilgilere göz atabilirsiniz. 

  9,90 TLKDV dahil

  Çeşit: Kemer


  Gelelim kemer patlıcan tohumlarının hikayesine... Toprağın olanca bereket ve cömertliğine ortak olmak için yapmanız gerekenleri şöyle sıralıyor Osmanlı Bahçesi:

  Kemer patlıcan tohumlarını nemli torf doldurulmuş viyol ya da küçük saksılara 1-2 cm ara ile serpiştirin.

  Tohumların üzerini yarım cm kalınlığında torf ve set içerisinde sunulan %100 solucan gübresiyle örtün.

  Fidelerin yetişeceği kabın üzerini çimlenme başlayana kadar şeffaf bir naylonla örtüp sera etkisi sağlayın.

  Işık alan gölge bir yere konumlandırdığınız fidenizin toprağının nemli kalması için spreyle bolca sulayın, asla kurutmayın.

  Patlıcan tohumlarınızın 18C ve üzeri sıcaklıkta 1-2 hafta içerisinde çimlenmeye başladığına tanık olacaksınız. 15-20 cm ulaştıklarında fideleri özenle yetiştireceğiniz yere dikin. Organik gübre ile beslemeye devam edip 8-10 hafta içinde kendi yetiştirdiğiniz kemer patlıcanları afiyetle tüketmeye başlayın. 

  Solucan gübresi, tohum

  Tohumların uygun saklama koşullarında saklama süresi 4 yıldır. İlkbahar aylarında ekebilirsiniz.

  Net tohum ağırlığı: 1 g

  Solucan gübresi: 75 g