TazedirektDaha iyi bir deneyim için mobil uygulamamızı indirin.Uygulamayı Aç
Reyonları Gez

Köy Domatesi Yetiştirme Seti, Osmanlı Bahçesi

Köy Domatesi Yetiştirme Seti

  Osmanlı Bahçesi’yle tanışınca aklımıza ilk gelen soru isminin hikayesi oldu. Hemen sorduk. Hikayesi pek güzel :)

  “Bahçe seyretmek için değil içinde yaşamak için yapılır” dedi Osmanlı Bahçesi. Bahçe içinde yaşama kültürünü de en çok özümsendiği dönem Osmanlı dönemiymiş. Osmanlı zamanında önce bahçeler yapılır ardından bahçe içindeki en uygun yere evler inşa edilirmiş. Anlayacağınız bahçeler pek kıymetliymiş :) Osmanlı Bahçesi bu kıymeti sahiplenmiş ve gönül rahatlığıyla adının hakkını vermiş. Yedi buçuk dönümlük sera ve fidanlıklarında 9 yıl boyunca pek çok projeye imza atmış. 2012 yılında bulundukları arazi satılınca bu hikayeyi yepyeni bir yerde devam ettirme kararı vermişler. Ve bu yol onları Akdeniz’in sıcacık topraklarına, Kaş’a götürmüş. Görmüş olduğunuz yerli köy domatesi tohumları bu yolculuğun izlerini taşıyor. Bizler de kent bahçeciliği adına balkonlarınızda bir adım atalım diye solucan gübresiyle birlikte evlerimize kadar ulaşıyor.  Ürünün ekim bilgilerini okumak için ek bilgilere göz atabilirsiniz. 

  9,90 TLKDV dahil

  Çeşit: Köy


  Gelelim köy domatesi tohumlarının hikayesine... Kışlık turşuların olmazsa olmazı kornişonun tüm sürecine ortak olmak için yapmanız gerekenleri şöyle sıralıyor Osmanlı Bahçesi:

  Köy domatesi tohumlarını nemli torf doldurulmuş viyol ya da küçük saksılara 1-2 cm ara ile serpiştirin.

  Tohumların üzerini yarım cm kalınlığında torf ve set içerisinde sunulan %100 solucan gübresiyle örtün.

  Fidelerin yetişeceği kabın üzerini çimlenme başlayana kadar şeffaf bir naylonla örtüp sera etkisi sağlayın. Işık alan gölge/yarı gölge bir yere konumlandırdığınız fidenizin toprağının nemli kalması için spreyle bolca sulayın, asla kurutmayın.

  Köy domatesi tohumlarınızın 18C ve üzeri sıcaklıkta 1 hafta içerisinde çimlenmeye başladığına tanık olacaksınız. 15-20 cm olduklarında fidelerinizi özenle yetiştireceğiniz yere dikin. Organik gübre ile beslemeye devam edip 10-12 hafta içinde kendi yetiştirdiğiniz köy domateslerini afiyetle tüketmeye başlayın. 

  Solucan gübresi, tohum

  Tohumların uygun saklama koşullarında saklama süresi 4 yıldır. Sıcaklığın min. 18 C olduğu iç mekanda yıl boyunca, dış mekanda yetiştirmek için ilkbahar ve sonnbahar aylarında ekebilirsiniz.

  Net tohum ağırlığı: 0,5 g

  Solucan gübresi: 75 g