TazedirektDaha iyi bir deneyim için mobil uygulamamızı indirin.Uygulamayı Aç
Reyonları Gez

Dana Dilimli Antrikot 250 g, Tazedirekt

Dana Dilimli Antrikot 250 g
  • Dana Dilimli Antrikot 250 g
  • Dana Dilimli Antrikot 250 g

İzmir Torbalı'da bulunan çiftliğimizde, dananın bel ve sırt bölgesi arasından elde edilen, lezzet habercisi yağ damarlarına sahip antrikot dilimlerini taze çekilmiş tane karabiber ve deniz tuzuyla çeşnilendirin. 1 dilim halinde (ortalama 250 g) gönderilen antrikot dilimini önceden kızdırdığınız döküm tavada önce mühürleyip sonrasında damak tadınıza göre pişirmeye devam edin. Patates graten ya da buharda pişmiş sebzeler eşliğinde leziz bir tabak oluşturabilirsiniz. 

Tazecik etlerimiz artık uzun ömürlü skinpack ambalajında. Detaylı bilgi için Nasıl Saklanmalı'ya göz atabilirsiniz.

24,48 TLKDV dahil

Etin Izgarada Püf Noktaları

Döküm veya ızgarada kullanılmalı.

3-5 dk. önceden ısıtılmış/kızgın olmalı.

Etiniz yağlı olmalı 

Etteki yağ lezzeti ve yumuşaklığı sağlar

Et dilimleriniz kalın olmalıdır.

Kalınlık, eti pişirirken, etin içindeki lezzetli et suyunun salınmasını engeller.

Etiniz dinlendirilmiş olmalı 

Dinlendirilmiş et yumuşak ve lezzetli olur.

Özel bir vakum teknolojisi kullanılan skinpack ambalajlarda ürün dayanıklı skin film ile hazır tabaklar üzerine sarılır. Üst film ürünü sıkıca sarar, ancak biçim ve marinasyon karışımını değiştirecek bir gerginliğe yol açmaz. Bu sayede kemik ve kabuk gibi keskin veya sert kısımları olan ürünler de güvenli bir şekilde kaplanır. Skin film, ambalaj içeriğini sabitlediği ve ambalajı bütünüyle sararak ürün sıvısının dışarı akmasını önlediği için dikey ve yatay olarak muhafaza edilebilir. Ürünün kalitesini, tazeliğini, rengini ve dokusunu doğallıkla göstermesi ve ürünü ezmeden yerinde tutması bir diğer artısıdır. Skinpack ambalajla size ulaşan küçük porsiyonlu etlerimiz daha uzun süre taze kalır.

Dana Dilimli Antrikot 300 g ürünümüzün gramajı +-%20 oranında farklılık gösterebilir. 

Paket içerisinde 1 adet ürün bulunur. 

Antrikot Marine Tarifi

Soğan, sarımsak ve biberiye hariç tüm marinasyon malzemelerini bir kapta iyice karıştırın.

Biberiye ve sarımsakları bir havanda iyice dövün.

Bir buzdolabı poşeti alın. Antrikotları bir dal biberiyenin üzerine oturtun. Diğer dalı da öbür yüzeyine yerleştirin. Sıvı karışımını, sonra da sarımsak ve arpacık soğanı dahil edip, parmaklarınızın ucuyla iyice masaj yapın. Geceden buzdolabına koyup sabaha kadar bekletirseniz ideal marinasyon gerçekleşir.

Etlerinizi çıkartıp, sarımsak, soğanları temizleyin. Biraz daha tuz ve karabiber dahil edip, kızmış bir ızgarada, iki yüzeyini de 2'şer dk. pişirin. Etler piştiğinde sunmadan önce 5 dakika bekletmeyi unutmayın. Afiyet olsun!