TazedirektDaha iyi bir deneyim için mobil uygulamamızı indirin.Uygulamayı Aç
Reyonları Gez

Çengelköy Salatalığı Yetiştirme Seti, Osmanlı Bahçesi

Çengelköy Salatalığı Yetiştirme Seti

  Osmanlı Bahçesi’yle tanışınca aklımıza ilk gelen soru isminin hikayesi oldu. Hemen sorduk. Hikayesi pek güzel :)

  “Bahçe seyretmek için değil içinde yaşamak için yapılır” dedi Osmanlı Bahçesi. Bahçe içinde yaşama kültürünü de en çok özümsendiği dönem Osmanlı dönemiymiş. Osmanlı zamanında önce bahçeler yapılır ardından bahçe içindeki en uygun yere evler inşa edilirmiş. Anlayacağınız bahçeler pek kıymetliymiş :) Osmanlı Bahçesi bu kıymeti sahiplenmiş ve gönül rahatlığıyla adının hakkını vermiş. Yedi buçuk dönümlük sera ve fidanlıklarında 9 yıl boyunca pek çok projeye imza atmış. 2012 yılında bulundukları arazi satılınca bu hikayeyi yepyeni bir yerde devam ettirme kararı vermişler. Ve bu yol onları Akdeniz’in sıcacık topraklarına, Kaş’a götürmüş. Görmüş olduğunuz yerli Çengelköy salatalık tohumları bu yolculuğun izlerini taşıyor. Bizler de kent bahçeciliği adına balkonlarınızda bir adım atalım diye solucan gübresiyle birlikte evlerimize kadar ulaşıyor.  Ürünün ekim bilgilerini okumak için ek bilgilere göz atabilirsiniz. 

  9,90 TLKDV dahil

  Çeşit: Çenkelköy


  Gelelim Çengelköy salatalık tohumlarının hikayesine... Toprağın olanca bereket ve cömertliğine ortak olmak için yapmanız gerekenleri şöyle sıralıyor Osmanlı Bahçesi:

  Tohumda fide yaılarak yetiştireceğiniz yere dikilmesi tavsiye edilir. Tohumları nemli torf doldurulmuş viyollere 1-2 cm ara ile serpin. Üzerini 0,5 cm torf ve tohum yetiştirme setinizdeki solucan gübresini kullanarak kapatın.


  Fidelerin yetiştirebileceği kabın üzerini çimleme başlayana kadar şeffaf bir naylonla sera etkisi sağlamak için örtebilirsiniz. Toprağı nemlendirmek için sepreyle olca sulayın. Tohumların çimlenmesi için ışık alan gölge bir yer tercih edin. Salatalık tohumları 18 C ve üzeri sıcaklıkta 1 hafta içinde çimlenmeye başlar. 15-20 cm olduklarında fidelerinizi yetiştireceğiniz eyre dikin.

  Organik gübre ile beslenmeye devam edin. 8-10 hafta içinde salakatalıklarınızı afiyetle tüketmeye başlayabilirisiniz.

  Solucan gübresi, tohum

  Tohumların uygun saklama koşullarında saklama süresi 4 yıldır. Sıcaklığın min. 18 C olduğu iç mekanda yıl boyunca, dış mekanda yetiştirmek için ilkbahar ve sonnbahar aylarında ekebilirsiniz.

  Net tohum ağırlığı: 1,5 g

  Solucan gübresi: 75 g