TazedirektDaha iyi bir deneyim için mobil uygulamamızı indirin.Uygulamayı Aç
Reyonları Gez

Organik İlikli Kemik Suyu 500 ml , Orvital

Organik İlikli Kemik Suyu 500 ml

  Daha kolay çorbalarınızda, yemeklerinizde kullanabilin diye ilikli kemiğin suyu hazırlandı. Üstelik yapımında organik dana eti ve organik sebzeler kullanıldı. Şifa niyetine, özellikle de kış günlerinde tüketmenizi tavsiye ederiz.

  Sertifikayı Göster

  18,95 TLKDV dahil
  Karbonhidrat (g)1.3Enerji (kcal)10Protein (g)0.40
  Yağ (g)0.31

  Enerji ve besin değerleri 100 ml içindir.

  İlikli kemikler öncelikle uygun sıcaklıkta fırınlama işleminden geçirilir. Fırınlama işlemi ile kemikler arasındaki iliklerin akışkanlık kazandırılması sağlanır. Fırınlama aşamasından sonra su ilave edilerek, kemiklerin kaynatılması işlemi uygulanır. Kaynatma esnasında kemikler arasındaki akışkan ilik kısmının suya geçişi gerçekleşir. Sonrasında süzme işlemi ile kemik suyunun berrak ve tortusuz yapıda olması sağlanır. Son olarak, cam kavanozlara dolum işlemi yapılır ve hemen akabinde sterilizasyon işlemi - kısa sürede ani yüksek sıcaklık uygulamasıyla - gerçekleştirilir.

  Organik Kemikli Dana Eti (%42.6), Organik Havuç, Organik Pırasa, Organik Kereviz, Organik Soğan, Organik Sarımsak, Organik Kekik, Organik Kişniş Tohumu, Organik Sızma Zeytinyağı, Su, Deniz Tuzu, Organik Defne Yaprağı, Karabiber. 

  Güneş ışığında bırakmayınız. 

  Açıldıktan sonra buzdolabında 2 gün saklanabilir. Dondurulursa 2 hafta süre ile saklanabilir.