TazedirektDaha iyi bir deneyim için mobil uygulamamızı indirin.Uygulamayı Aç
Reyonları Gez

New York Steak 300 g, Tazedirekt

New York Steak 300 g

  Kırmızı et severlerin ağzını sulandıran New York Steak; İzmir Torbalı'da yer alan Dülger Çiftliği'mizde yetiştirilen danaların sırt kısımlarından çıkartılıp 300 gramlık dilimler halinde özenle paketleniyor. Az yağlı ve oldukça lezzetli olan etin bu bölümünü, ızgara izli döküm tavada lezzetli suyunu içinde hapsedecek şekilde pişirip servis etmeniz yeterli. Fırında taze patates ve mevsim salatası aynı tabakta yer almak için can atacak!

  Tazecik etlerimiz artık uzun ömürlü skinpack ambalajında. Detaylı bilgi için Nasıl Saklanmalı'ya göz atabilirsiniz.

  26,39 TLKDV dahil

  Etin Izgarada Püf Noktaları

  Döküm veya ızgarada kullanılmalı.

  3-5 dk. önceden ısıtılmış/kızgın olmalı.

  Etiniz yağlı olmalı 

  Etteki yağ lezzeti ve yumuşaklığı sağlar

  Et dilimleriniz kalın olmalıdır.

  Kalınlık, eti pişirirken, etin içindeki lezzetli et suyunun salınmasını engeller.

  Etiniz dinlendirilmiş olmalı 

  Dinlendirilmiş et yumuşak ve lezzetli olur.

   

  Özel bir vakum teknolojisi kullanılan skinpack ambalajlarda ürün dayanıklı skin film ile hazır tabaklar üzerine sarılır. Üst film ürünü sıkıca sarar, ancak biçim ve marinasyon karışımını değiştirecek bir gerginliğe yol açmaz. Bu sayede kemik ve kabuk gibi keskin veya sert kısımları olan ürünler de güvenli bir şekilde kaplanır. Skin film, ambalaj içeriğini sabitlediği ve ambalajı bütünüyle sararak ürün sıvısının dışarı akmasını önlediği için dikey ve yatay olarak muhafaza edilebilir. Ürünün kalitesini, tazeliğini, rengini ve dokusunu doğallıkla göstermesi ve ürünü ezmeden yerinde tutması bir diğer artısıdır. Skinpack ambalajla size ulaşan küçük porsiyonlu etlerimiz daha uzun süre taze kalır.

  New York Steak 300 g ürünümüzün gramajı +-%20 oranında farklılık gösterebilir.

  Paket içerisinde 1 adet steak bulunur. 

  New York Steak ve Domates Chutney Tarifi

  Chutney için, sirke ve şekeri kaynamaya bırakın ve kaynamış suda 3-4 dk pişirin. Daha sonra diğer chutney malzemelerini (domates, soğan, kırmızı biber, sarımsak, zencefil, kişniş, tuz, taze karabiber ) aynı kaba aktararak tekrar kaynatın ve 30 dk. kadar pişirin. Ilımaya bırakın ve etinizle servis edin.

  Etinizi pişreceğiniz tavayı (dökme demir ızgarayı tercih edin) iyice ısıtın. Bu arada eti zeytinyağı ile ovaladıktan sonra tuz ve karabiber ekleyin.

  Etlerinizi ızgaraya aktararak 4 tarafını da 2'şer dakika olmak üzere döndürerek pişirin. Pişme aşaması tamamlandığında etleri kenara ayırabilirsiniz.

  Bu arada, arpacık soğanları zeytinyağı ile ovaladıktan sonra aynı tavaya, kesik yüzleri aşağıya gelecek şekilde yerleştirin. Aynı şekilde incirleri de yerleştirin.

  Bir kapta, balzamik sirke, limon suyu, zeyntinyağı, tuz ve karabiberi iyice çırpın. Daha sonra göbek yapraklarını, incirleri ve arpacık soğanları birlikte harmanlayın.

  NewYork Steak yanında minik bir kaseye domates chutney'i, tabağın kenarına da soslu salatanızı koyarak servis edebilirsiniz. Afiyet olsun!