TazedirektDaha iyi bir deneyim için mobil uygulamamızı indirin.Uygulamayı Aç
Reyonları Gez

Taze Soğan Yetiştirme Seti, Osmanlı Bahçesi

Taze Soğan Yetiştirme Seti

  Osmanlı Bahçesi’yle tanışınca aklımıza ilk gelen soru isminin hikayesi oldu. Hemen sorduk. Hikayesi pek güzel :)

  “Bahçe seyretmek için değil içinde yaşamak için yapılır” dedi Osmanlı Bahçesi. Bahçe içinde yaşama kültürünü de en çok özümsendiği dönem Osmanlı dönemiymiş. Osmanlı zamanında önce bahçeler yapılır ardından bahçe içindeki en uygun yere evler inşa edilirmiş. Anlayacağınız bahçeler pek kıymetliymiş :) Osmanlı Bahçesi bu kıymeti sahiplenmiş ve gönül rahatlığıyla adının hakkını vermiş. Yedi buçuk dönümlük sera ve fidanlıklarında 9 yıl boyunca pek çok projeye imza atmış. 2012 yılında bulundukları arazi satılınca bu hikayeyi yepyeni bir yerde devam ettirme kararı vermişler. Ve bu yol onları Akdeniz’in sıcacık topraklarına, Kaş’a götürmüş. Görmüş olduğunuz yeşil soğan tohumları bu yolculuğun izlerini taşıyor. Bizler de kent bahçeciliği adına balkonlarınızda bir adım atalım diye solucan gübresiyle birlikte evlerimize kadar ulaşıyor.  Ürünün ekim bilgilerini okumak için ek bilgilere göz atabilirsiniz. 

  9,90 TLKDV dahil

  Gelelim yeşil soğan tohumlarının hikayesine... Toprağın olanca bereket ve cömertliğine ortak olmak için yapmanız gerekenleri şöyle sıralıyor Osmanlı Bahçesi:

  Taze soğan çeşidi olan ve yumru yapmayan yeşil soğan tohumlarını derinliği en az 15 cm olan nemli torf doldurulmuş viyol ya da saksılara 1-2 cm ara ile serpiştirin.

  Tohumların üzerini yarım cm kalınlığında torf ve set içerisinde sunulan %100 solucan gübresiyle örtün.

  Fidelerin yetişeceği kabın üzerini çimlenme başlayana kadar şeffaf bir naylonla örtüp sera etkisi sağlayın.

  Işık alan gölge bir yere konumlandırdığınız fidenizin toprağının nemli kalması için spreyle bolca sulayın, asla kurutmayın.

  Yeşil soğan tohumlarınızın 10C ve üzeri sıcaklıkta 1-2 hafta içerisinde çimlenmeye başladığına tanık olacaksınız. Sonrasında saksılarınızı güneşli bir yere almanız uygun olacaktır.

  Topğrağının her zaman nemli kalmasına dikkat edip 8-9 hafta içinde kendi yetiştirdiğiniz yeşil soğanları mücver ya da salatalarınıza katıp afiyetle tüketmeye başlayın. 

  Solucan gübresi, tohum

  Çeşit: Beyaz Bilek

  Tohumların uygun saklama koşullarında saklama süresi 4 yıldır. Sıcaklığın min. 10 C olduğu iç mekanda yıl boyunca, dış mekanda yetiştirmek için ilkbahar ve sonnbahar aylarında ekebilirsiniz.

  Net tohum ağırlığı: 1 g

  Solucan gübresi: 50 g