TazedirektDaha iyi bir deneyim için mobil uygulamamızı indirin.Uygulamayı Aç

SIKÇA SORULAN SORULAR

Hakkında

Tazedirekt, gıda alışverişinde yepyeni bir çağ başlatan, taptaze, doğal ve katkısız lezzetleri kapınıza kadar getiren bir alışveriş sitesi.

Ürünler, aracılar ve mağazalar olmadan, taptaze halleriyle sizlere ulaştırılıyor. Komşu çiftliklerden gelen meyve sebzeyi, gezen tavuk yumurtasını, günlük sütü ve yoğurdu ile özlediğiniz köy lezzetlerini geri getiriyoruz.

Türkiye'nin ve dünyanın farklı köşelerinden bulduğumuz gurme lezzetleri sizin için seçiyoruz.

Doğal kırmızı et, beyaz et, taze sebze ve meyveler, kahvaltılık ve şarküteri ürünleri, süt ürünleri, kuru gıda, bebek ürünleri satışını yaptığımız ürünlerin başında geliyor.

Meyve sebzenin doğalını, sütün günlüğünü, etin safını, yumurtanın tazesini ve daha nicelerini sizler için özenle arıyor, sizlere getiriyoruz.

Fazlasını sunabilmek için daha birçok ürünü alanında uzman üreticilerden buluyor, birçok yeni ürün arasından standartlarımıza uygun olanları büyük bir titizlikle seçiyoruz.

Ürünlerimizi rafta ya da depoda bekletmeden, doğal ve taze haliyle size ulaştırıyoruz. Kalite kontrolünden geçirdikten sonra kendi tesislerimizde paketliyoruz ve her aşamasında sağlık kurallarına son derece dikkat ederek Tazedirekt etiketleriyle size sunuyoruz.

Çok daha taze... Ürünler beklemez ve soğuk zincir kırılmadan size taze haliyle ulaşır, tazeliklerinin korunması için uygun şartlarda saklanmış olur.

Verdiğiniz siparişleri kargo ile değil, kendi soğutuculu araçlarımız ve ekibimizle kapınıza kadar getiriyoruz.

İster online kredi kartıyla, ister kapıda kredi kartıyla ya da nakit ödeme yapabilirsiniz. İnternetten kolay alışverişin keyfini sürersiniz.

Yüksek kalite standardımız, TSE tarafından verilen ISO 9001 (Kalite Yönetim Sistemi), ISO 22000 (Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi), ISO 14001 (Çevre Yönetim Sistemi) belgeleriyle onaylanmıştır.

Tüm kırmızı et ürünlerimizi uzman veteriner hekimlerimizin kontrolünde, modern teknolojiyle donatılmış yüksek kalite standartlarına sahip, et işleme ve paketleme tesisimizde sürekli kalite kontrol yaparak, kendimiz hazırlıyor ve özel ambâlâjlarda paketliyoruz. Soğuk zincir bozulmadan ve izlenebilirlik ilkelerine uyarak sizlere ulaştırıyoruz.

Ürünlerimiz İslami şartlara ve TSE’nin helal kriterlerine uygun olarak üretilmektedir.

İnternet sitemizde yer alan "Bize Ulaşın" bölümünde bulunan formumuzu doldurarak veya mutlu.musteri@tazedirekt.com.tr adresine mail göndererek görüş ve önerilerinizi iletebilirsiniz. Ayrıca 444 75 15 Müşteri Hizmetlerimizi arayarak da bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Görüş ve önerilerinize çok önem veriyoruz. İlettiğiniz görüş ve önerilerinizi en kısa sürede değerlendirip size geri dönüş yapacağız.

 

Büyükbaş hayvanlarımızı Manisa'dan, küçükbaş hayvanlarımızı ise Trakya’da bulunan ve güvendiğimiz komşu çiftliklerden temin ediyoruz

Satışa sunduğumuz kırmızı et grubu ürünler, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığından onay belgesine sahip işletmelerde,  İslami koşullara uygun olarak kesilmektedir.

Mezbahaya getirilen hayvanlar geldiği mesafeye göre kesimden önce hayvan refahı şartları ve helal kriterlerine göre dinlendirilmektedir. Kesim sonrasında karkaslar yasal mevzuat gereği 7°C sıcaklığı sağlaması ve etin olgunlaşması için  soğukhava depolarında 36-48 saat arasında dinlendirilmektedir. Karkaslar et üretim tesislerimize sevkedildikten sonra ürünler talebe uygun günlük olarak hazırlanmaktadır. Müşterimize ulaşan ürünler kesimden itibaren 3. veya 4. gününde olmaktadır.

Büyükbaş ve küçükbaş hayvanların beslenmesinde  protein, vitamin ve minerallere ihtiyaç duyulmaktadır. Bunlar da hayvanın yaşına, cinsine, ırkına göre miktarları ayarlanıp uygulanması gerekmektedir.  

Buzağılar 15 haftaya kadar sütle, sonraları yem verilerek beslenirler. Bu süreç 6-8 ay kadar devam eder bu sürede danalar 200 kg'a kadar ulaşırlar.

Hızlı dana besisi 12-13 haftada gerçekleşir. 150 kg canlı ağırlık hedeflenir. Bu beslenme şeklinde hayvanlara süt, süt yan ürünleri ve sütün yerine geçen maddeler dışında hiçbir yem verilmez. Beside kaba yemler de önem taşımaktadır. Kaba yemler kuru madde oranları yüksek ham selüloz bakımından zengin yemlerdir. Kaba yemler sindirim organlarının doldurulmasında, sindirim olayının düzenli yapılmasında ve açlık hissinin giderilmesinde önemli rol oynar. Ayrıca içindeki vitamin ve mineraller önem arz eder. İhtiyaç duyulan enerji ve proteinin bir kısmı kaba yemlerden karşılanabilir. Normal uzunlukta besilerde besiye kaba yemle başlanır besi ilerledikçe kaba yem miktarı azaltılarak kesif yem miktarı artırılır.  Çeşitli yem maddelerinin ( kaba ve yeşil yemler) ve katkılarının kombinasyonu ile normlara uygun ihtiyacı karşılayacak rasyonlar oluşturulur.  

Tazedirekt tüketiciye sunduğu kırmızı et ürününü, çiftlikten sofraya bizzat kontrol ederek, ulaştıran bir markadır. Et işleme tesisinde üretilen ve işlenen etler çiftlikten sofraya kontrol edilmekte ve süreçlerimiz TS EN ISO 9001 Kalite Yönetim, TS EN ISO 22000 Gıda Güvenliği Sistemi, TSE Helal Kriterlerine uygunluğu Türk Standartları Enstitüsü tarafından da belgelenmektedir.

Üretilen ürünler, gıda güvenliği sistemimiz kapsamında yapılan risk değerlendirmeleri ve kalite kriterlerimize göre belirlenen kontrol noktalarından geçtikten sonra müşterilerimize sunulmaktadır. Et üretim tesislerinde laboratuvar analizleri yapıldıktan sonra, konusunda uzman gıda mühendisleri, gıda teknikerleri,  veteriner hekim kontrolleri gerçekleştirilir ve hijyenik ortamda aynı zamanda Türk mutfağının ihtiyaçlarına göre şekillendirilir.

GDO ürünlerin ülke içerisine girmesi ve satışı ile ilgili hükümler; 26 Eylül 2010 tarihinde Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından düzenlenen “Biyogüvenlik Kanunu” ve yine aynı tarihte yürürlüğe giren “Genetik Yapısı Değiştirilmiş Organizmalar ve Ürünlerine Dair Yönetmelik” hükümlerine göre yürütülmekte ve kontrolleri sağlanmaktadır.

Bu kapsamda; Ülkemizde de AB’de olduğu gibi GDO’lu yem ile beslenen çiftlik hayvanlarından elde edilen ürünlerin GDO yönünden etiketlenmesi gerekmemektedir. Avrupa Gıda Güvenliği Otoritesi (EFSA) tarafından yapılan açıklamaya göre, bu güne kadar hayvanlar üzerinde yapılan birçok araştırmada GDO’lu yemler ile beslenen hayvanların dokularında, sıvılarında ve ürünlerinde GDO’lu DNA veya proteinlere rastlanmadığı ifade edilmiştir.

Modern teknolojiyle donatılmış yüksek kalite standartlarına sahip, et işleme ve paketleme tesisimizde sürekli kalite kontrol yaparak ürünleri kendimiz hazırlıyor ve map (modifiye atmosfer paketleme) tekniği kullanılan özel ambâlâjlarda paketliyoruz. Hazırlanan tüm ürünleri soğuk zincir bozulmadan ve izlenebilirlik ilkelerine uyarak müşterilerimize ulaştırıyoruz.

Tazedirekt için belirlediğimiz hammadde ihtiyacının temini, yönetim sistemleri kapsamında onaylı tedarikçi listemizde olan DÜLGER Tazedirekt çiftliğinden karşılanmaktadır.

Üretim tesislerimize gelen hammaddelerimiz, hammadde kabul, depolama, parçalama, paketleme işlenmiş ürün üretimi ve paketlemesi (köfte, soslu ürünler vs.), son ürün/ürün depolama, girdi kontrol, yardımcı malzeme depolama ve sevkiyat gibi bir takım proses adımlarından geçmekte ve bu adımları yönetirken de müşteri memnuniyetini ve gıda güvenliğini en üst seviyede tutmak için oluşturduğumuz ISO 9001:2008 Kalite ve ISO  22000:2005 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi ile  TS OIC SMIIC1 TSE Helal Gıda Standartı kriterlerini verimli olarak uygulamakta ve sürekli iyileştirerek müşterilerimize güvenilir et ve et ürünlerini sunmaktayız. Tüm sürecimizin bu standartlara uygunluğu Türk Standartları Enstitüsü tarafından belgelendirimiştir.

Güvenli, taze et ve et ürünlerimizi müşterilerimize, TSE Helal Uygunluk Belgesine sahip ürünleri sunuyoruz. Etin hangi proseslerden geçtiğini ve yetiştirilme şartlarını ‘Gıda Güvenliği kapsamında kurulan izlenebilirlik’ sistemi sayesinde tüm ayrıntılarıyla kayıt ediyoruz. Müşterimizden gelen bilgilendirme taleplerinde veri kaynağı olarak izlenebilirlik sistem kayıtlarımızı kullanıyor ve müşterilerimizle paylaşıyoruz.

 

Meyve ve sebzeleri güvendiğimiz çiftliklerden günlük olarak seçiyoruz. Meyve ve sebzelerin doğallığından ve tazeliğinden emin olduktan sonra paketlemeye ve hazırlamaya başlıyoruz.

Tazedirekt yumurtalarımızı İzmir Bayındır Çınardibi Çiftlikleri’nden,
Tazedirekt süt ve yoğurdumuzu Bursa Demirboğa Çiftliği’nden,
Tazedirekt peynirlerini Ezine Bölgesinde bulunan çiftliklerden alıyoruz.

Meyve ve sebze ürünlerimizi mevsimine ve zamanına en uygun üretim bölgelerinden; tanıdığımız, bildiğimiz komşu çiftliklerimizden temin ediyoruz. Örneğin kış mevsiminde ağırlıkla Antalya’daki çiftliklerimizden temin ediyoruz. 

Ayrıca organik ürünlerimizi Bursa, Yalova, Denizli, İzmir, Antalya, Adana, Mersin, Ankara ve Konya bölgelerindeki organik sertifikalı üreticilerimizden alıyoruz.
 

 

Ürünlerimiz raflarda bekletilmeden ve uzun sürelerce depolanmadan taze bir şekilde sizlere ulaştırılıyor. Ürünlerin raf ömrüne bağlı olarak üreticilerden mümkün olduğunca az sayıda ve sık sık ürün alarak size en taze hali ile ulaştırmaya özen gösteriyoruz.  Örneğin patates ve soğan ürünlerinin raf ömrü diğer sebze ve meyvelere göre daha uzun olduğundan dolayı maksimum 2 gün önce depomuza ulaşmış ürün size teslim ediliyor. Ancak diğer sebze/meyve ürünlerini ve yeşillikleri günlük olarak temin edip sizlere ulaştırıyoruz.

Günlük Süt, pastörizasyon ve homojenizasyon işlemlerine, Kaymaklı Günlük Süt ise sadece pastörizasyon işlemine tabi tutulmaktadır.

Kaymaklı Günlük Süt ürünümüzde homojenizasyon işlemi yapılmadığından dolayı süt bekledikçe yağı üstüne çıkar. Bu sebeple kaymaklı yoğurt elde etmek için bu ürünümüzü tavsiye ederiz.

Pastörizasyon: Besin maddelerini hastalık yapıcı mikroorganizmalardan arındırmak amacıyla uygulanan 92 derecede uygulanan ısıtma yöntemidir.

Homojenizasyon: Sütün içindeki yağ parçacıklarını süte eşit olarak dağıtmak için uygulanan ve sütün doğallığına hiçbir olumsuz etkisi bulunmayan bir işlemdir. Bu uygulama sonucunda, sütteki yağ tanecikleri çapı 1 mikrondan daha küçük olan tanecikler haline dönüştürülür. (Böylelikle 1 bardak sütte de, 1 kaşık sütte de aynı oranda yağ bulunur ve süt bekledikçe yağı üzerine çıkmaz.)

 

Süt ve yoğurt ürünlerimizi Bursa Demirboğa Çiftliği’nden elde edilen sütlerden temin ediyoruz. Çiftlik ineklerinden sağılan günlük sütler, soğutulduktan sonra hijyenik şartlarda şişelere dolduruluyor. Rafta ya da depoda beklemeden, ertesi gün sizlere sunuluyor.
Aynı çiftlikteki ineklerden özenle sağılmış sütlerden yapılan yoğurt, hijyenik şartlarda ve geleneksel tattan taviz verilmeden paketlenip, çömlekte sunuluyor. Bu süreç, katı gıda şartlarına sıkı bir bağlılıkla devam ediyor.

Tazedirekt markalı peynir ürünlerimizi Ezine bölgesinde bulunan güvendiğimiz komşu çiftliklerden sağıyoruz.

Alşağıdaki ürünlerin elde edildiği tavuklar Haylayn ırkının beyaz cinsidir.

Gezen Tavuk Yumurtası 4'lü, Tazedirekt              
Organik Yumurta 10'lu, Tazedirekt
Gezen Tavuk Yumurtası 10'lu, Tazedirekt

Gezen Tavuk Yumurtasını İzmir Bayındır Çınardibi’nde bulunan ve rakımı 1200 m olan çiftlikte yetişen, rahatça gezip dolaşabilen tavuklardan elde ediyoruz. Tavuklar; mevsimlere bağlı olarak yetiştirilen ve ülkemizde bulunan organik yem hammaddelerden sağlanan organik yemlerle beslenmektedir.

Organik mısır, organik soya küspesi, organik ayçiçek küspesi, organik kırmızı biber, organik kadife çiçeği gibi yemlerde kullanılan hammaddeleri organik sertifikalı olarak satın alarak veya bir kısmını organik olarak % rasyon oranına göre yemler üretilmektedir.

Kuru yolum işleminde hava akımı yaratılarak tavuk etleri yumuşatılıyor. Her tavuğa ayrı ayrı verilen zenginleştirilmiş; yani belli bir ısıda ve nemde; hava akımı sayesinde tavukların birbirine değmeden ve bakteri etkileşimi (contamination) riski olmaksızın üretilmekte. Ayrıca bu süreç sayesinde helal kesim standartları da tam anlamıyla sağlanmış olmaktadır.

Organik piliçlerde ve gezen tavuk yumurtası üretimlerinde hormonlar ve gdo’lu ürünler kullanmıyoruz. Organik kümes hayvanlarımız yine organik yemlerle beslenmiş ve Ecocert IMO Denetim ve Belgelendirme Ltd. Şti. (TR-OT-003) ve T.C. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından organik olarak sertifikalandırılmıştır.  

Ürünlerimiz taze ürünlerdir. Ürünlerimizi dondurmuyoruz ve dondurulmuş ürün satmıyoruz.

Tazedirekt üyeliği tamamen ücretsizdir.

Sipariş verebilmeniz için internet sitemiz ya da mobil uygulamamız üzerinden üye olmanız gerekiyor. Sitemize üye olmak, hızlı ve çok kolay.

Üyelik başvurularınız için internet sitemizin sağ üst köşede bulunan 'Üye Ol' butonuna tıklayınız. Açılan sayfadaki formu doldurduktan sonra üyeliğinizi tamamlayabilirsiniz Sitemize üye olmak için 18 yaşını doldurmuş olmanız gerekiyor.

İnternet sitemize üye girişi yaptıktan sonra sağ üst köşede yer alan isminizin üzerine tıklayıp, ‘Üyelik İşlemleri’ bölümünden üyelik bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz.

Ayrıca Müşteri Hizmetlerimiz aracılığı ile bu işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Sitemizin ‘Giriş Yap’ sayfasında bulunan ‘Şifremi Unuttum’ alanına tıklayarak, açılan ekrana e-mail adresinizi yazmanız gerekiyor. İlgili işlemden sonra e-mail adresinize yeni şifrenizi oluşturabileceğiniz link göndereceğiz. Mail adresinize ulaşan şifre sıfırlama linkine tıkladıktan sonra yeni şifrenizi oluşturabilirsiniz.

Severek tükettiğiniz ürünleri bir araya getirerek alışveriş listeleri oluşturabilir, tüm Tazedirekt kullanıcıları ile paylaşabilirsiniz. Bunun için listenize eklemek istediğiniz ürünün, ürün sayfasında bulunan alışveriş listeme ekle butonuna basmanız yeterli. Açılan pencerede yeni bir alışveriş listesi yaratabilir ya da hali hazırda yarattığınız listeye ürünleri ekleyebilirsiniz.

Alışveriş listelerinize, 'Hesabım' bölümünden ulaşabilir ve buradan görünürlülüğünü ayarlayabilirsiniz.

Tazedirekt kullanıcıları ile paylaşılan listeler tarafımızdan kontrol edilmektedir. Onay alan alışveriş listelerini, ana sayfada bulunan 'Sizden Gelen Listeler' bölümünde bulabilirsiniz.

Sipariş teslimatını, soğuk zinciri bozmadan ve aracı kurum kullanmayarak kendi araçlarımızla gerçekleştiriyoruz. Dağıtım şartları göz önünde bulundurularak mnimum sipariş tutarı 60 TL olarak belirlenmiştir.

Kupon Kodu ya da Taze Para  kullanılan siparişlerde, indirimler düşüldükten sonra nihai sipariş tutarının minimum 60 TL olması gerekmektedir.

Komşu çiftlik ve üreticilerdenlerden temin edilen siparişiniz, özenle paketlenerek teslimata hazır hale getiriliyor.

Sağlık koşullarına tüm süreç boyunca dikkat edilen lezzetlerimiz, sizlere kendi araçlarımız ile servis ediliyor.

Ürünler kategoriye göre ayrılmış şekliyle sitemizde mevcut. Anasayfa'nın sol tarafından kategori seçerek ürünleri kolayca bulabilirsiniz.

Ayrıca sayfanın sağ tarafındaki filtreleri kullanarak aradığınız ürüne daha çabuk ulaşabilirsiniz.

Sayfanın üst tarafındaki arama çubuğuna ürünün ismini yazarak da istediğiniz ürünü bulabilirsiniz.

Sepetinize ürün ekledikten sonra ‘Satın Al’ butonuna tıklayıp, mevcut teslimat adreslerinizden birini seçebilir ya da yeni bir adres ekleyebilirsiniz.

Adres seçiminden sonra ‘Teslimat Tercihleri’ butonuna tıklayarak teslimat gün ve saatini seçebilirsiniz. Daha sonra ödeme yönteminizi seçerek- online kredi kartı, kapıda nakit, kredi kartı ya da banka kartı (debit kart) ve Mesafeli Satış Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve koşulları kabul ettiğinizi işaretleyerek siparişinizi tamamlayabilirsiniz.

Siparişinizi oluşturduktan sonra, ekranınızda siparişinizin oluştuğuna dair bilgilendirmeyi görebilirsiniz. Sipariş onay mailiniz üyeliğinizde kayıtlı e-mail adresinize otomatik olarak gönderiliyor. Ayrıca dilerseniz internet sitemizde yer alan isminizin üzerine tıklayarak “Sipariş İşlemleri / Güncel Siparişlerim” menüsünden de sipariş bilgilerinize ulaşabilirsiniz. Siparişiniz bize ulaştıktan sonra ürünleriniz profesyonel ekibimiz tarafından hazırlanmakta ve sizlere ulaştırılmaktadır.

 

Siparişinizi, sipariş gününden bir gün önce saat 23:00'e kadar sipariş işlemlerim sayfasından iptal edebilirsiniz.

Diğer iptal işlemleri için mutlu.musteri@tazedirekt.com adresimize mail atabilirsiniz ya da hafta içi 08:00 - 22:00, hafta sonu 09:00 - 19:00 saatleri arasında 444 75 15 numaralı Mutlu Müşteri hattımızı arayarak sipariş iptal talebinizi iletebilirsiniz.

İptal edilen siparişlerinizi geçmiş siparişlerim bölümünde iptal edilmiştir uyarısıyla görebilirsiniz.

Ana sayfada sağ üst köşede yer alan isminizin üzerine tıkladığınızda açılan menüden ‘Sipariş İşemlerim’ bölümüne tıklayıp ‘Geçmiş Siparişlerim’ alanına tıklayarak eski siparişlerinize ulaşabilirsiniz.

Daha önce verdiğiniz siparişlerinizi ve iptal ettiğiniz siparişlerinizi görüntüleyebilir ve eski siparişleriniz üzerinden ürünleri tekrar sepete ekleyerek yeni bir sipariş oluşturabilirsiniz.

Sepetinizi doldurduktan sonra, sağ üst köşede bulunan sepet butonuna tıklayıp "kupon kodunuzu giriniz" yazan alana kodu girebilir ve "kullan" butonuna tıklayabilirsiniz. Siparişinizin indirimli hali ve kupondan elde ettiğiniz kazancı görebilirsiniz.

Tazepara indirimi kullanmak istiyorsanız, yine sepetinizi doldurduktan sonra sepet butonuna tıklayıp "Tazepara kullan" yazısının yanındaki kutucuğu "açık" yapmanız yeterlidir.

Aynı sipariş için, Tazepara ya da kupon indirimlerinden yalnızca birini kullanabilirsiniz.

iOS ve Android uygulamalarımız ile Tazedirekt artık cebinizde!

iOS uygulamamızı buradan,

Android uygulamamızı buradan indirebilirsiniz.

Tazedirekt.com'a mobil cihazlarınızdaki tarayıcıdan da ulaşarak sitemizi mobil deneyimde kullanabilirsiniz.

Online Kredi Kartı ile Ödeme: İsterseniz siparişinizi verirken kredi kartınız ile online ödeme yapabilirsiniz.

Kapıda Nakit Ödeme: Siparişinizin teslimatı sırasında ödemeyi kapıda nakit olarak yapabilirsiniz.

Kapıda Kredi Kartı ve Debit Kart ile Ödeme: Siparişinizin teslimatı sırasında ödemeyi kapıda kredi kartı ya da debit kart ile yapabilirsiniz.

Siparişinizin teslimatı sırasında ödemeyi kapıda Visa ve MasterCard logolu kredi kartları ya da banka kartları ile yapabilirsiniz. Yine aynı kredi kartları ile online ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Kapıda yapılan ödemelerde banka kartı (debit kart) kullanabilirsiniz. Online ödemelerde banka kartı (debit kart) ile ödeme maalesef teknik kısıtlamalar nedeniyle yapılamıyor.

Kredi kartı numaranız, online kredi kartı uygulamamız tarafından şifrelenerek bankanıza iletilmektedir. Üçüncü şahıslarla asla paylaşılmamakta ve kart bilgileri saklanmamaktadır. Kart bilgileri güvenliğini sağlamak için Tazedirekt.com’da SSL Sertifikası bulunmaktadır.

Yasal düzenlemeler gereği, gıda alışverişlerinde taksit uygulaması yapılamamaktadır.

Siparişiniz soğuk zincire geçmeye hazır olduğunda faturanız kesiliyor ve sipariş tutarı kartınızdan tahsil ediliyor.

Sipariş tutarınızda, gramajlı ürünler sebebi ile artı ya da eksi yönde farklılıklar oluşabilir. Tazedirekt’de gramaj farklılıkları sebebi ile banka bazlı değişkenlik gösteren provizyon sistemi uygulanmaktadır. Verdiğiniz siparişin tutarına ek olarak banka tarafından çekilmeden,bankanızın belirlediği bir oran kadar tutar kartınızdan rezerve edilir.  Sipariş hazırlandıktan sonra ürünlerin tam gramajı belirlenir ve buna göre ücret tahsil edilir.

Tüm ürünlerin fiyatlarına KDV dahildir.

İstanbul’daki tüm bölgelere teslimat ücreti 4,90 TL’dir. 200 TL ve üzeri siparişlerinizden teslimat ücreti alınmamaktadır.

Tazedirekt’te haftanın 7 günü hizmet verilmekte. Şu an sadece İstanbul içi hizmet vermekteyiz. Teslimat saatlerimiz hafta içi 14:00 - 22:00, hafta sonu 10:00 - 18:00’dir. Aynı gün içerisinde teslimat yapılamıyor ve saat 22:00’ye kadar verilen siparişler en erken 1 gün sonra teslim edilmektedir.

Sürekli genişleyen bir teslimat ağına sahibiz. Şimdilik İstanbul'un tüm bölgelerine teslimat yapabiliyoruz.

Belirlediğiniz teslimat gününde ve seçmiş olduğunuz teslimat saatleri arasında, Tazedirekt teslimat personelimizle siparişinizi soğuk zincire uygun araçlarla adresinize kadar getiriyoruz.

Teslimat personelimizi üzerindeki Tazedirekt kurumsal kıyafetinden tanıyabilirsiniz.

Evde bulunmayacağınız durumlarda, mutlu.musteri@tazedirekt.com adresimize mail atarak ya da hafta içi 08:00 - 22:00, hafta sonu 09:00 - 19:00 saatleri arasında 444 75 15 numaralı Mutlu Müşteri hattımızı arayarak teslimat tarihi ve saatini değiştirebilirsiniz.

 

Adres değişikliği ile ilgili, mutlu.musteri@tazedirekt.com adresimize mail atarak ya da hafta içi 08:00 - 22:00, hafta sonu 09:00 - 19:00 saatleri arasında 444 75 15 numaralı Mutlu Müşteri hattımızı arayarak bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Kalite standartlarımız gereği gıdaları sizlere en taze şekilde ulaştırmak istiyoruz. Bu yüzden şimdilik sadece İstanbul’da kendi araçlarımız ile teslimat yapabiliyoruz. Sürekli genişleyen bir teslimat ağına sahibiz. Bize bilgilerinizi iletirseniz, bulunduğunuz bölgeye teslimat yapmaya başladığımızda size memnuniyetle geri dönüş yapabiliriz.

Soğuk Zincir; belli bir sıcaklığa sahip maddelerin üretiminden tüketimine kadar her aşamada kendi özelliklerini koruyabilmesi için uygulanması zorunlu olan muhafaza, taşıma şartlarının sağlanması ve bunun gibi işlemlerin tamamını ifade eder.

Soğuk zincirde oluşacak kırılma yani herhangi bir aşamada meydana gelebilecek düşük performans, zararlı bakteri ve küf mantarı oluşumuna neden olur ve bu bakteriler insan sağlığında ciddi sorunlara yol açabilir. Ürünler üzerinde ısı farklılığından oluşan kötü huylu bakteriler ürünlerin lezzetinin de bozulmasına neden olurlar. Lezzetin bozulmaya başlaması soğuk zincirin kırıldığının ilk göstergelerindendir. Tazedirekt'te sattığımız ürünlerin soğuk zincirinin bozulmadığından emin olmak için, siparişlerinizin teslimatını kendi soğuk zincir araçlarımızla ve teslimat personelimizle biz yapıyoruz.

Teslimat anında ürünlerimizi koyduğumuz kraft poşetleri bizlere verebilir, geri dönüşüme katkı sağlayabilirsiniz.

27.11.2014 tarih 29188 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren “Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği”nin 2. Maddesinin (ğ) nolu bendi gereği “Yiyecek ve içecek gibi günlük tüketim maddelerinin, satıcının düzenli teslimatları çerçevesinde tüketicinin meskenine veya işyerine götürülmesine” ilişkin Mesafeli Sözleşmelerde cayma hakkı bulunmamaktadır.

Teslim aldığınız ürünlerle ilgili bir şikayetiniz olması durumunda teslimat tarihinden itibaren 7 gün içerisinde şikayetinizi, 444 75 15 numaralı Tazedirekt Mutlu Müşteri hattımıza iletmenizi veya sitemizin ‘Bize Ulaşın’ bölümünden mail göndermenizi rica ederiz.

Teslim aldığınız ürün ile ilgili genel iade şartları aşağıdaki gibidir;

iade talebinizi, ürünlerinizin teslim edildiği tarihten itibaren 7 gün içerisinde ve ürününü son kullanım tarihi geçmeden iletmeniz gerekmektedir.

İade etmek istediğiniz ürün kendi ambalajında olmalı ve beraberinde orijinal fatura da bulunmalı.

Son kullanma tarihi geçmiş olan ve taze ürün özelliği bozulmuş ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

Örnek Cayma Formu

Tazedirekt tarafından iade işlemi onaylandıktan sonra; ödemesi ‘Kredi Kartı’ ile gerçekleştirilen siparişlerin ücret iadesi, kredi kartına yapılıyor. Ödemenizin kartınıza yansıması bankaların işlem sürelerine göre farklılık gösterebilmekte. Ödediğiniz tutar; bankanıza bağlı olarak, maksimum 10 iş günü içinde kartınıza iade edilecektir. Bu süreç tamamen bankanıza bağlıdır ve Tazedirekt’in bankanıza müdahale etme hakkı yoktur.

Ayrıca ödemesi ‘Kapıda Nakit’ olarak yapılan siparişlerin ücret iadesi, nakit olarak ve kapıda elden yapılmaktadır. Nakit iadelerin zamanı ile ilgili Mutlu Müşteri ekibimiz en kısa zamanda sizinle iletişime geçecektir.

Sağ üst köşede yer alan isminizin üzerine tıkladığınızda açılan menüde yer alan ‘Arkadaşını Davet Et’ butonuna tıklayarak arkadaşlarınızı kolayca davet edebilirsiniz.

Facebook, Twitter ya da e-posta aracılığı ile arkadaşlarınızı davet edebilirsiniz.

Size özel davet linkine tıklayarak üye olan arkadaşınız, ilk siparişini teslim aldığı anda alışverişlerinizde kullanabileceğiniz 50 TL değerinde Tazepara kazanırsınız!

Arkadaşınız ise davet linkine tıklayarak siteye üye olduğu takdirde, alışverişlerinde kullanabileceği 50 TL değerinde Tazepara kazanır! Davet edilen üye ilk siparişinde tazeparalarını kullanabilir.

Daha çok arkadaşınızı davet edin, daha çok Tazepara kazanın!

Tazedirekt’te kullanılan indirim mekanizmalarından biridir.

1 Tazepara, 1 TL değerindedir.

İnternet sitemizde isminizin üzerine tıkladığınızda menüde yer alan 'Fırsatlarım'  bölümüne tıklayarak Tazepara'larınızı görüntüleyebilir ve tazepara geçmişiniz ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Sepetinizi oluşturduktan sonra, sağ üst köşedeki sepet butonuna basıp “Tazepara Kullan” butonunu açık hale getirerek Tazepara indiriminden yararlanabilirsiniz.

Tazepara'larınızı sipariş tutarınızın %15'i kadar kullanabilirsiniz.

Kazanılan Tazepara sadece Tazedirekt.com üzerinden verilen siparişlerde kullanılmak üzere geçerlidir. Kazanılan Tazepara nakite çevrilemez ve başkasına devredilemez. Her bir alışverişte sepet tutarının %15’i değerinde tazepara kullanılabilir. Tazepara’ların kullanım süresi kazanıldığı tarihten itibaren 90 gün sonra sonlanır. Kullanım süresi sona ermiş Tazepara’lar için herhangi bir hak talep edilemez. Tazepara indirimi ve kupon kodu/hediye çeki aynı alışveriş için kullanılamaz. Aynı kullanıcının, aynı veya farklı isimler ile birden fazla üyeliğinin tespit edilmesi ve bu üyelik hesapları ile aynı teslimat adresine sipariş vermesi durumunda,Tazedirekt kazanılan Tazepara’ları silme hakkını saklı tutar.

Tazepara ve indirim kuponu aynı anda kullanılamaz.

Sitemiz, bize iletmiş olduğunuz tüm bilgileri korumak için gerekli tüm önlemleri alır. Ayrıca İnternet sitemizin güvenliği, 128 bit imash şifreleme sistemi ile sağlanmakta olup, üyelerimizin bilgileri hiçbir üçüncü kurum ve kuruluş ile paylaşılmamaktadır.

Üyelik Sözleşmemize, anasayfamızın en altında bulunan sipariş ve teslimat bölümünden ulaşabilirsiniz.

Kredi kartı numaranız, online kredi kartı uygulamamız tarafından şifrelenerek bankanıza iletilmektedir. Üçüncü şahıslarla asla paylaşılmamakta ve kart bilgileri saklanmamaktadır.

Kart bilgileri güvenliğini sağlamak için Tazedirekt.com’da SSL Sertifikası bulunmaktadır.

Diğer birçok internet sitesi gibi, Tazedirekt.com da size daha hızlı bir alışveriş deneyimi yaşatmak için "tanımlama bilgilerini” kullanmaktadır.

Tanımlama bilgileri, Tazedirekt.com internet sitesinin sizi tanımasına imkan sağlayan ve bilgisayarınızın sabit sürücüsüne depolanan bilgilerdir ve hassas hesap bilgilerine erişim için kullanılamaz. Bu yüzden sipariş vereceğiniz zaman kullanıcı adı ve şifrenizi girmeniz gerekmektedir.

Tarayıcınızı, tanımlama bilgilerine erişemeyecek şekilde ayarladıysanız, sitenin belirli özelliklerinden faydalanamayabilirsiniz.