TazedirektDaha iyi bir deneyim için mobil uygulamamızı indirin.Uygulamayı Aç

SIKÇA SORULAN SORULAR

Tazedirekt nedir?

 

Büyükbaş hayvanlarımızı İzmir Torbalı'dan, küçükbaş hayvanlarımızı ise Trakya’da bulunan ve güvendiğimiz komşu çiftliklerden temin ediyoruz

Satışa sunduğumuz kırmızı et grubu ürünler, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığından onay belgesine sahip işletmelerde,  İslami koşullara uygun olarak kesilmektedir.

Mezbahaya getirilen hayvanlarımızı kesimden önce, geldiği mesafeye göre hayvan refahı şartları ve helal kriterlerine göre dinlendiriyoruz. Kesim sonrasında etin olgunlaşması için soğuk hava depolarımızda 36 ile 48 saat aralığında bekletiyoruz. Ürünlerimizi günlük olarak hazırlıyor, kesimden itibaren üç veya dört gün içinde müşterilerimize ulaştırıyoruz.

Şehirde arayıp da bulamadığımız doğal, katkısız eti size en taze haliyle ulaştırmak üzere yola çıktık. Bizim için en önemli konu hayvanların doğal ortamlarında büyümeleri ve gelişmeleri. Bu doğallık ve tazelik arayışında hayvanların; doğal ortamlarında, besi ilaçsız, GDO’lu fabrikasyon yemsiz beslenerek yetiştirildiği çiftliklerin izini sürdük.

İzmir Torbalı'da bulunan Tazedirekt Çiftliği’nde; kaynağını ve geçmişini bildiğimiz, doğal gübre kullanılarak geleneksel yöntemlerle yetiştirilen büyükbaş hayvanlar bahar aylarında serbestçe geziyor. Otlak alanlarında hazır gübre yerine çiftlikte yetişen hayvanların gübresi kullanılıyor. Tertemiz havası ve iklimindeki toprak daha da verimli olurken, kendi ekosisteminde gelişen otları yiyen hayvanlar da daha sağlıklı oluyor. Kış geldiği zaman da ağıla alınarak yazın hasat edilen doğal otlarla besleniyorlar. Bu sayede etlerimizde GDO ve antibiyotik yok.

Düzenli veteriner kontrolleriyle hekimden durum bilgisi alıyoruz, sağlık durumlarını takip ediyoruz. Hayvanların sağlığını olumsuz etkileyebilecek her türlü şeyden kaçınıyoruz.

Tazedirekt tüketiciye sunduğu kırmızı et ürününü, çiftlikten sofraya bizzat kontrol ederek, ulaştıran bir markadır. Et işleme tesisinde üretilen ve işlenen etler çiftlikten sofraya kontrol edilmekte ve süreçlerimiz TS EN ISO 9001 Kalite Yönetim, TS EN ISO 22000 Gıda Güvenliği Sistemi, TSE Helal Kriterlerine uygunluğu Türk Standartları Enstitüsü tarafından da belgelenmektedir.

Üretilen ürünler, gıda güvenliği sistemimiz kapsamında yapılan risk değerlendirmeleri ve kalite kriterlerimize göre belirlenen kontrol noktalarından geçtikten sonra müşterilerimize sunulmaktadır. Et üretim tesislerinde laboratuvar analizleri yapıldıktan sonra, konusunda uzman gıda mühendisleri, gıda teknikerleri,  veteriner hekim kontrolleri gerçekleştirilir ve hijyenik ortamda aynı zamanda Türk mutfağının ihtiyaçlarına göre şekillendirilir.

GDO ürünlerin ülke içerisine girmesi ve satışı ile ilgili hükümler; 26 Eylül 2010 tarihinde Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından düzenlenen “Biyogüvenlik Kanunu” ve yine aynı tarihte yürürlüğe giren “Genetik Yapısı Değiştirilmiş Organizmalar ve Ürünlerine Dair Yönetmelik” hükümlerine göre yürütülmekte ve kontrolleri sağlanmaktadır.

Bu kapsamda; Ülkemizde de AB’de olduğu gibi GDO’lu yem ile beslenen çiftlik hayvanlarından elde edilen ürünlerin GDO yönünden etiketlenmesi gerekmemektedir. Avrupa Gıda Güvenliği Otoritesi (EFSA) tarafından yapılan açıklamaya göre, bu güne kadar hayvanlar üzerinde yapılan birçok araştırmada GDO’lu yemler ile beslenen hayvanların dokularında, sıvılarında ve ürünlerinde GDO’lu DNA veya proteinlere rastlanmadığı ifade edilmiştir.

Modern teknolojiyle donatılmış yüksek kalite standartlarına sahip, et işleme ve paketleme tesisimizde sürekli kalite kontrol yaparak ürünleri kendimiz hazırlıyor ve map (modifiye atmosfer paketleme) tekniği kullanılan özel ambâlâjlarda paketliyoruz. Hazırlanan tüm ürünleri soğuk zincir bozulmadan ve izlenebilirlik ilkelerine uyarak müşterilerimize ulaştırıyoruz.

Tüm kırmızı et ürünlerimizi uzman veteriner hekimlerimizin kontrolünde, İslami kesim şartlarına uygun şekilde hazırlıyoruz. Modern teknolojiyle donatılmış, yüksek kalite standartlarına sahip et işleme ve paketleme tesisimizde, sürekli kalite kontrol yaparak özel ambalajlarda paketliyoruz. Taze et ve et ürünlerimiz müşteri memnuniyetini ve gıda güvenliğini en üst seviyede tutmak için oluşturduğumuz ISO 9001:2008 Kalite ve ISO  22000:2005 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi ile  TS OIC SMIIC1 TSE Helal Gıda Standartı kriterlerini verimli olarak uygulamakta ve sürekli iyileştirerek müşterilerimize güvenilir et ve et ürünlerini sunmaktayız. Etin hangi süreçlerden geçtiğini ve yetiştirilme şartlarını gıda güvenliği kapsamında kurulan izlenebilirlik sistemi sayesinde tüm ayrıntılarıyla kaydediyoruz.Tazedirekt için belirlediğimiz hammadde ihtiyacının temini, yönetim sistemleri kapsamında onaylı tedarikçi listemizde olan DÜLGER Tazedirekt çiftliğinden karşılanmaktadır.

 

Meyve ve sebzeleri güvendiğimiz çiftliklerden günlük olarak seçiyoruz. Meyve ve sebzelerin doğallığından ve tazeliğinden emin olduktan sonra paketlemeye ve hazırlamaya başlıyoruz.

Ürünlerimizi mevsimine ve zamanına en uygun üretim bölgelerinden; tanıdığımız, bildiğimiz komşu çiftliklerimizden temin ediyoruz. Örneğin kış mevsiminde ağırlıkla Antalya’daki çiftliklerimizden temin ediyoruz. 

Ayrıca organik ürünlerimizi Bursa, Yalova, Denizli, İzmir, Antalya, Adana, Mersin, Ankara ve Konya bölgelerindeki organik sertifikalı üreticilerimizden alıyoruz.
 

 

Ürünlerimiz raflarda bekletilmeden ve uzun sürelerce depolanmadan taze bir şekilde sizlere ulaştırılıyor. Ürünlerin raf ömrüne bağlı olarak üreticilerden mümkün olduğunca az sayıda ve sık sık ürün alarak size en taze hali ile ulaştırmaya özen gösteriyoruz.  Örneğin patates ve soğan ürünlerinin raf ömrü diğer sebze ve meyvelere göre daha uzun olduğundan dolayı maksimum 2 gün önce depomuza ulaşmış ürün size teslim ediliyor. Ancak diğer sebze/meyve ürünlerini ve yeşillikleri günlük olarak temin edip sizlere ulaştırıyoruz.

Günlük Süt, pastörizasyon ve homojenizasyon işlemlerine, Kaymaklı Günlük Süt ise sadece pastörizasyon işlemine tabi tutulmaktadır.

Kaymaklı Günlük Süt ürünümüzde homojenizasyon işlemi yapılmadığından dolayı süt bekledikçe yağı üstüne çıkar. Bu sebeple kaymaklı yoğurt elde etmek için bu ürünümüzü tavsiye ederiz.

Pastörizasyon: Besin maddelerini hastalık yapıcı mikroorganizmalardan arındırmak amacıyla uygulanan 92 derecede uygulanan ısıtma yöntemidir.

Homojenizasyon: Sütün içindeki yağ parçacıklarını süte eşit olarak dağıtmak için uygulanan ve sütün doğallığına hiçbir olumsuz etkisi bulunmayan bir işlemdir. Bu uygulama sonucunda, sütteki yağ tanecikleri çapı 1 mikrondan daha küçük olan tanecikler haline dönüştürülür. (Böylelikle 1 bardak sütte de, 1 kaşık sütte de aynı oranda yağ bulunur ve süt bekledikçe yağı üzerine çıkmaz.)

 

Çocukluğumuzdaki sütün tadını ya da annelerimizin yaptığı doğal yoğurdu özlemeyen var mı? Taze sütten aldığımız lezzet, onla yapılan tatlıların ve yoğurdun tadı unutulmaz.

Özlediğiniz, hayalini kurduğunuz süt lezzetini sunmak için kendimizi Bursa’nın Demirboğa Köyü’nün Demirboğa Çiftliği’nde bulduk.

 

Demirboğa Çiftliği’ndeki inekler; tertemiz havada ve çiftlikte yetişen otlarla GDO’suz besinlerle besleniyor ve özgürce geziyor. Kışın ise yazın hasat edilen saman, arpa, vb. otlarla beslenmeye devam ediyor.

Günlük sağılan sütleri soğuttuktan sonra hijyenik şartlarda şişelere dolduruyor; rafta ya da depoda bekletmeden ertesi gün sizlere sunuyoruz. Aynı çiftlikteki ineklerin sütlerinden yapılan yoğurdumuzu, hijyenik şartlarda ve geleneksel tattan taviz vermeden paketliyor ve çömlekte servis ediyoruz.

Geleneksel şekilde çömleklerde hazırlanan yoğurdumuzun kaymağı bol, kıvamı yerinde oluyor.

 

Tazedirekt markalı peynir ürünlerimizi ise Ezine Bölgesi’nde bulunan ve güvendiğimiz komşu çiftliklerden sağıyoruz.

Alşağıdaki ürünlerin elde edildiği tavuklar Haylayn ırkının beyaz cinsidir.

Gezen Tavuk Yumurtası 4'lü, Tazedirekt              
Organik Yumurta 10'lu, Tazedirekt
Gezen Tavuk Yumurtası 10'lu, Tazedirekt

Gezen tavuk yumurtalarımızı, İzmir Bayındır Çınardibi’nde 1200m rakımda bulunan çiftliklerde, rahatça gezip dolaşabilen tavuklarımızdan temin ediyoruz. Sağlıklı ve organik yumurtaya ulaşmak için tavukların beslenmesine de çok dikkat ediyoruz. Kimyasal madde ve antibiyotik kullanılmayan, GDO içermeyen sertifikalı, yüzde yüz organik yemlerle besleniyor.

Bu yüzden güvendiğimiz üreticilerden organik sertifikalı yemleri (mısır, ayçiçek küspesi) alıyor ve bunlara yine komşu çiftliğimizin kendi ürettiği organik paprika ve kadife çiçeklerinin kurularını ekliyoruz.

Çiftlikte tavuklar özgürce geziyor ve çiftlik sınırları içinde diledikleri gibi gezip eşelenirken toprakta buldukları tohum, çekirdek gibi besinlerle besleniyor. Eşine eşine, kanat çırpa çırpa çiftliği turluyor ve gezinti alanlarına yumurtalarını bırakabiliyor. Doğaları gereği tavuklar yumurtladıktan sonra yumurtaların üzerinde oturmak isterler. Bu gerçekleşmediğinde de strese girerler. Bu nedenle biz de yumurtaları hemen almayıp bekliyoruz.

*Organik kümes hayvanlarımız Ecocert IMO Denetim ve Belgelendirme Ltd. Şti. (TR-OT-003) ve T.C. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından organik olarak sertifikalandırılmıştır.

Kuru yolum işleminde hava akımı yaratılarak tavuk etleri yumuşatılıyor. Her tavuğa ayrı ayrı verilen zenginleştirilmiş; yani belli bir ısıda ve nemde; hava akımı sayesinde tavukların birbirine değmeden ve bakteri etkileşimi (contamination) riski olmaksızın üretilmekte. Ayrıca bu süreç sayesinde helal kesim standartları da tam anlamıyla sağlanmış olmaktadır.

Organik piliçlerde ve gezen tavuk yumurtası üretimlerinde hormonlar ve gdo’lu ürünler kullanmıyoruz. Organik kümes hayvanlarımız yine organik yemlerle beslenmiş ve Ecocert IMO Denetim ve Belgelendirme Ltd. Şti. (TR-OT-003) ve T.C. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından organik olarak sertifikalandırılmıştır.  

Organik tavukçuluk, tavukların beslenme ve sağlık koruma önlemlerinde sentetik olarak üretilen besin ve kimyasal maddelerin kullanılmamasını öngören, tavukların doğal ortamlarında beslenme ve çevresel isteklerinin karşılandığı bir tavukçuluk üretim sistemidir. Tüm bu süreçten geçen tavukçuluk ürünleri, kalite kontrol ve standardizasyon işleminden geçtikten sonra “organik tavukçuluk ürünleri” olarak nitelendirilebilir ve sertifikalandırılır. Yemlerin bu doğrultuda seçilmesi, renklendirici, antibiyotikler, hormon vb. katkı maddeleri, suni ve katkılar yemler kullanılmamalıdır.

Ürünlerimizi dondurmuyoruz ve dondurulmuş ürün satmıyoruz. Ürünlerimizin hepsi mevsiminde ve günlük topladığımız taze ürünlerdir.

Tazedirekt üyeliği tamamen ücretsizdir.

Sipariş verebilmeniz için internet sitemiz ya da mobil uygulamamız üzerinden üye olmanız gerekiyor. Sitemize üye olmak, hızlı ve çok kolay.

Üyelik başvurularınız için internet sitemizin sağ üst köşede bulunan 'Üye Ol' butonuna tıklayınız. Açılan sayfadaki formu doldurduktan sonra üyeliğinizi tamamlayabilirsiniz Sitemize üye olmak için 18 yaşını doldurmuş olmanız gerekiyor.

İnternet sitemize üye girişi yaptıktan sonra sağ üst köşede yer alan isminizin üzerine tıklayıp, ‘Üyelik İşlemleri’ bölümünden üyelik bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz.

Ayrıca Müşteri Hizmetlerimiz aracılığı ile bu işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Sitemizin ‘Giriş Yap’ sayfasında bulunan ‘Şifremi Unuttum’ alanına tıklayarak, açılan ekrana e-mail adresinizi yazmanız gerekiyor. İlgili işlemden sonra e-mail adresinize yeni şifrenizi oluşturabileceğiniz link göndereceğiz. Mail adresinize ulaşan şifre sıfırlama linkine tıkladıktan sonra yeni şifrenizi oluşturabilirsiniz.

Severek tükettiğiniz ürünleri bir araya getirerek alışveriş listeleri oluşturabilir, tüm Tazedirekt kullanıcıları ile paylaşabilirsiniz. Bunun için listenize eklemek istediğiniz ürünün, ürün sayfasında bulunan alışveriş listeme ekle butonuna basmanız yeterli. Açılan pencerede yeni bir alışveriş listesi yaratabilir ya da hali hazırda yarattığınız listeye ürünleri ekleyebilirsiniz.

Alışveriş listelerinize, 'Hesabım' bölümünden ulaşabilir ve buradan görünürlülüğünü ayarlayabilirsiniz.

Tazedirekt kullanıcıları ile paylaşılan listeler tarafımızdan kontrol edilmektedir. Onay alan alışveriş listelerini, ana sayfada bulunan 'Sizden Gelen Listeler' bölümünde bulabilirsiniz.

Tazedirekt’ten verdiğiniz siparişlerinizde kredi kartınız ile (Visa ve MasterCard logolu) online ödeme yapılabilir. Ayrıca siparişinizin teslimatı sırasında ödemeyi kapıda nakit olarak, kredi kartı veya banka kartları ile yapabilirsiniz. Online ödemelerde banka kartı (debit kart) ile ödeme teknik kısıtlamalar nedeniyle maalesef yapılamamaktadır. Yasal düzenlemeler gereği, gıda alışverişlerinde taksit uygulaması geçerli değildir.

Siparişinizin teslimatı sırasında ödemeyi kapıda Visa ve MasterCard logolu kredi kartları ya da banka kartları ile yapabilirsiniz. Yine aynı kredi kartları ile online ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Kapıda yapılan ödemelerde banka kartı (debit kart) kullanabilirsiniz. Online ödemelerde banka kartı (debit kart) ile ödeme maalesef teknik kısıtlamalar nedeniyle yapılamıyor.

Kredi kartı numaranız, online kredi kartı uygulamamız tarafından şifrelenerek bankanıza iletilmektedir. Üçüncü şahıslarla asla paylaşılmamakta ve kart bilgileri saklanmamaktadır. Kart bilgileri güvenliğini sağlamak için Tazedirekt.com’da SSL Sertifikası bulunmaktadır.

Yasal düzenlemeler gereği, gıda alışverişlerinde taksit uygulaması yapılamamaktadır.

Siparişiniz soğuk zincire geçmeye hazır olduğunda faturanız kesiliyor ve sipariş tutarı kartınızdan tahsil ediliyor.

Sipariş tutarınızda, gramajlı ürünler sebebi ile artı ya da eksi yönde farklılıklar oluşabilir.

Tazedirekt’te gramaj farklılıkları sebebi ile banka bazlı değişkenlik gösteren provizyon sistemi uygulanmaktadır. Verdiğiniz siparişin tutarına ek olarak, bankanızın belirlediği bir oran kadar tutar kartınızdan rezerve edilir. Sipariş hazırlandıktan sonra ürünlerin tam gramajı belirlenir ve buna göre ücret tahsil edilir.

Tüm ürünlerin fiyatlarına KDV dahildir.

27.11.2014 tarih 29188 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren “Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği”nin 2. Maddesinin (ğ) nolu bendi gereği “Yiyecek ve içecek gibi günlük tüketim maddelerinin, satıcının düzenli teslimatları çerçevesinde tüketicinin meskenine veya işyerine götürülmesine” ilişkin Mesafeli Sözleşmelerde cayma hakkı bulunmamaktadır.

Teslim aldığınız ürünlerle ilgili bir şikayetiniz olması durumunda teslimat tarihinden itibaren 7 gün içerisinde şikayetinizi, 444 75 15 numaralı Tazedirekt Mutlu Müşteri hattımıza iletmenizi veya sitemizin ‘Bize Ulaşın’ bölümünden mail göndermenizi rica ederiz.

İade/değişim taleplerinizde ürünleri sizden aldırıp; detaylı olarak tüm incelemeleri sağlayabilmemiz için ürünleri muhafaza etmenizi rica ediyoruz. paketlerin üzerinde yazan parti numarası, SKT tarihi ve ürün görselini bizimle paylaşabilirseniz; Tazedirekt Ekibi olarak size yardımcı olmak ve süreçlerimizi iyileştirmek adına tüm kontrollerimizi sağlayacak ve canla başla çalışmaya devam edeceğiz.

Teslim aldığınız ürün ile ilgili genel iade şartları aşağıdaki gibidir;

İade talebinizi, ürünlerinizin teslim edildiği tarihten itibaren 7 gün içerisinde ve ürününü son kullanım tarihi geçmeden iletmeniz gerekmektedir.

İade etmek istediğiniz ürün kendi ambalajında olmalı ve beraberinde orijinal fatura da bulunmalı.

Son kullanma tarihi geçmiş olan ve taze ürün özelliği bozulmuş ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

Örnek Cayma Formu

Tazedirekt tarafından iade işlemi onaylandıktan sonra; ödemesi ‘Kredi Kartı’ ile gerçekleştirilen siparişlerin ücret iadesi, kredi kartına yapılıyor. Ödemenizin kartınıza yansıması bankaların işlem sürelerine göre farklılık gösterebilmekte. Ödediğiniz tutar; bankanıza bağlı olarak, maksimum 10 iş günü içinde kartınıza iade edilecektir. Bu süreç tamamen bankanıza bağlıdır ve Tazedirekt’in bankanıza müdahale etme hakkı yoktur.

Ayrıca ödemesi ‘Kapıda Nakit’ olarak yapılan siparişlerin ücret iadesi, nakit olarak ve kapıda elden yapılmaktadır. Nakit iadelerin zamanı ile ilgili Mutlu Müşteri ekibimiz en kısa zamanda sizinle iletişime geçecektir.

İstanbul’daki tüm bölgelere teslimat ücreti 5,90 TL’dir. 200 TL ve üzeri siparişlerinizden teslimat ücreti alınmamaktadır.

Tazedirekt’te haftanın 7 günü hizmet verilmekte. Şu an sadece İstanbul içi hizmet vermekteyiz. Teslimat saatlerimiz hafta içi 14:00 - 22:00, hafta sonu 10:00 - 18:00’dir. Aynı gün içerisinde teslimat yapılamıyor ve saat 22:00’ye kadar verilen siparişler en erken 1 gün sonra teslim edilmektedir.

Taze gıda teslimatında soğuk zincirin kırılmamasına ve memnuniyetinize önem verdiğimiz için, siparişlerinizi bizzat kendimiz teslim ediyoruz! Bizden başka kimsenin siparişinize dokunmasına izin vermiyoruz. Sürekli genişleyen bir teslimat ağına sahibiz. Şimdilik İstanbul'un Silivri, Gebze, Sultangazi, Şile, Adalar ve Büyükçekmece bölgesindeki Arnavutköy ilçesi hariç tüm bölgelerine sipariş yapabiliyoruz. Bize bilgilerinizi iletirseniz, bulunduğunuz bölgeye teslimat yapmaya başladığımızda size memnuniyetle geri dönüş yapabiliriz.

 

Tazedirekt olarak haftanın 7 günü, İstanbul içinde hizmet vermekteyiz. Yüksek yaşam temponuzda size kolaylık sağlamak adına, siparişinizin ertesi gününde hafta içi saat 22:00'a, hafta sonu saat 18:00’a kadar uzanan esnek teslimat saatleri ile kendi seçtiğiniz zaman aralığında siparişinizi teslim ediyoruz. Teslimat personelimizi üzerindeki Tazedirekt kurumsal kıyafetinden tanıyabilirsiniz.

Evde bulunmayacağınız durumlarda, mutlu.musteri@tazedirekt.com adresimize mail atarak ya da hafta içi 08:00 - 22:00, hafta sonu 09:00 - 19:00 saatleri arasında 444 75 15 numaralı Mutlu Müşteri hattımızı arayarak teslimat tarihi ve saatini değiştirebilirsiniz.

 

Adres değişikliği ile ilgili, mutlu.musteri@tazedirekt.com adresimize mail atarak ya da hafta içi 08:00 - 22:00, hafta sonu 09:00 - 19:00 saatleri arasında 444 75 15 numaralı Mutlu Müşteri hattımızı arayarak bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Kalite standartlarımız gereği gıdaları sizlere en taze şekilde ulaştırmak istiyoruz. Bu yüzden şimdilik sadece İstanbul’da kendi araçlarımız ile teslimat yapabiliyoruz. Sürekli genişleyen bir teslimat ağına sahibiz. Bize bilgilerinizi iletirseniz, bulunduğunuz bölgeye teslimat yapmaya başladığımızda size memnuniyetle geri dönüş yapabiliriz.

Soğuk zincir; belli bir sıcaklığa sahip maddelerin, üretiminden tüketimine kadar kendi özelliklerini koruyabilmesi için uygulanması zorunlu olan muhafaza, taşıma ve bunun gibi işlemlerin tamamını ifade eder. Tazedirekt'te sattığımız ürünlerin soğuk zincirinin kırılmadan size ulaştığından emin olmak için, siparişlerinizin teslimatını kendi +4 dereceli soğuk araçlarımızla yapıyoruz.

 

Teslimat anında ürünlerimizi koyduğumuz kraft poşetleri bizlere verebilir, geri dönüşüme katkı sağlayabilirsiniz.

Sitemiz, bize iletmiş olduğunuz tüm bilgileri korumak için gerekli tüm önlemleri alır. Ayrıca İnternet sitemizin güvenliği, 128 bit imash şifreleme sistemi ile sağlanmakta olup, üyelerimizin bilgileri hiçbir üçüncü kurum ve kuruluş ile paylaşılmamaktadır.

Üyelik Sözleşmemize, anasayfamızın en altında bulunan sipariş ve teslimat bölümünden ulaşabilirsiniz.

Kredi kartı numaranız, online kredi kartı uygulamamız tarafından şifrelenerek bankanıza iletilmektedir. Üçüncü şahıslarla asla paylaşılmamakta ve kart bilgileri saklanmamaktadır.

Kart bilgileri güvenliğini sağlamak için Tazedirekt.com’da SSL Sertifikası bulunmaktadır.

Diğer birçok internet sitesi gibi, Tazedirekt.com da size daha hızlı bir alışveriş deneyimi yaşatmak için "tanımlama bilgilerini” kullanmaktadır.

Tanımlama bilgileri, Tazedirekt.com internet sitesinin sizi tanımasına imkan sağlayan ve bilgisayarınızın sabit sürücüsüne depolanan bilgilerdir ve hassas hesap bilgilerine erişim için kullanılamaz. Bu yüzden sipariş vereceğiniz zaman kullanıcı adı ve şifrenizi girmeniz gerekmektedir.

Tarayıcınızı, tanımlama bilgilerine erişemeyecek şekilde ayarladıysanız, sitenin belirli özelliklerinden faydalanamayabilirsiniz.

Sipariş alt limitimiz 60 TL ve İstanbul'un Silivri, Gebze, Sultangazi, Şile, Adalar ve Büyükçekmece bölgesindeki Arnavutköy ilçesi hariç tüm bölgelerine sipariş yapabiliyoruz. tüm bölgelere teslimat ücretimiz 5,90 TL’dir. 200 TL ve üzeri siparişlerinizden teslimat ücreti almıyoruz.

Komşu çiftlik ve üreticilerdenlerden temin edilen siparişiniz, özenle paketlenerek teslimata hazır hale getiriliyor.

Sağlık koşullarına tüm süreç boyunca dikkat edilen lezzetlerimiz, sizlere kendi araçlarımız ile servis ediliyor.

Ürünler kategoriye göre ayrılmış şekliyle sitemizde mevcut. Anasayfa'nın sol tarafından kategori seçerek ürünleri kolayca bulabilirsiniz.

Ayrıca sayfanın sağ tarafındaki filtreleri kullanarak aradığınız ürüne daha çabuk ulaşabilirsiniz.

Sayfanın üst tarafındaki arama çubuğuna ürünün ismini yazarak da istediğiniz ürünü bulabilirsiniz.

Sepetinize ürün ekledikten sonra ‘Satın Al’ butonuna tıklayıp, mevcut teslimat adreslerinizden birini seçebilir ya da yeni bir adres ekleyebilirsiniz.

Adres seçiminden sonra ‘Teslimat Tercihleri’ butonuna tıklayarak teslimat gün ve saatini seçebilirsiniz. Daha sonra ödeme yönteminizi seçerek- online kredi kartı, kapıda nakit, kredi kartı ya da banka kartı (debit kart) ve Mesafeli Satış Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve koşulları kabul ettiğinizi işaretleyerek siparişinizi tamamlayabilirsiniz.

Siparişinizi oluşturduktan sonra, ekranınızda siparişinizin oluştuğuna dair bilgilendirmeyi görebilirsiniz. Sipariş onay mailiniz üyeliğinizde kayıtlı e-mail adresinize otomatik olarak gönderiliyor. Ayrıca dilerseniz internet sitemizde yer alan isminizin üzerine tıklayarak “Sipariş İşlemleri / Güncel Siparişlerim” menüsünden de sipariş bilgilerinize ulaşabilirsiniz. Siparişiniz bize ulaştıktan sonra ürünleriniz profesyonel ekibimiz tarafından hazırlanmakta ve sizlere ulaştırılmaktadır.

 

Siparişinizi, sipariş gününden bir gün önce saat 23:00'e kadar sipariş işlemlerim sayfasından iptal edebilirsiniz. Diğer iptal işlemleri için mutlu.musteri@tazedirekt.com adresimize mail atabilir ya da hafta içi 08:00 - 22:00, hafta sonu 09:00 - 19:00 saatleri arasında 444 75 15 numaralı Mutlu Müşteri hattımızı arayarak sipariş iptal talebinizi iletebilirsiniz.

Ana sayfada sağ üst köşede yer alan isminizin üzerine tıkladığınızda açılan menüden ‘Sipariş İşemlerim’ bölümüne tıklayıp ‘Geçmiş Siparişlerim’ alanına tıklayarak eski siparişlerinize ulaşabilirsiniz.

Daha önce verdiğiniz siparişlerinizi ve iptal ettiğiniz siparişlerinizi görüntüleyebilir ve eski siparişleriniz üzerinden ürünleri tekrar sepete ekleyerek yeni bir sipariş oluşturabilirsiniz.

Sepetinizi doldurduktan sonra, sağ üst köşede bulunan sepet butonuna tıklayıp "kupon kodunuzu giriniz" yazan alana kodu girebilir ve "kullan" butonuna tıklayabilirsiniz. Siparişinizin indirimli hali ve kupondan elde ettiğiniz kazancı görebilirsiniz.

Tazepara indirimi kullanmak istiyorsanız, yine sepetinizi doldurduktan sonra sepet butonuna tıklayıp "Tazepara kullan" yazısının yanındaki kutucuğu "açık" yapmanız yeterlidir.

Aynı sipariş için, Tazepara ya da kupon indirimlerinden yalnızca birini kullanabilirsiniz.

Tazedirekt’in, iOS ve Android uygulamaları ile cebinizdeyiz!

iOS uygulamamızı buradan,

Android uygulamamızı buradan indirebilirsiniz.

Tazedirekt olarak;Türkiye’nin farklı yörelerinde kendi çiftliklerinden ve güvendiği komşu çiftliklerden mevsiminde taze gıdaları, organik ürünleri ve özlediğiniz lezzetleri, soğutmalı araç filomuz ve eğitimli personellerimiz ile direkt evinize aracısız ve soğuk zinciri kırmadan ulaştırmak için çalışıyoruz.

Doğal kırmızı et, beyaz et, taze sebze ve meyveler, kahvaltılık ve şarküteri ürünleri, süt ürünleri, kuru gıda, bebek ürünleri satışını yaptığımız ürünlerin başında geliyor.

Meyve sebzenin doğalını, sütün günlüğünü, etin safını, yumurtanın tazesini ve daha nicelerini sizler için özenle arıyor, sizlere getiriyoruz.

Fazlasını sunabilmek için daha birçok ürünü alanında uzman üreticilerden buluyor, birçok yeni ürün arasından standartlarımıza uygun olanları büyük bir titizlikle seçiyoruz.

Ürünlerimizi rafta ya da depoda bekletmeden, doğal ve taze haliyle size ulaştırıyoruz. Kalite kontrolünden geçirdikten sonra kendi tesislerimizde paketliyoruz ve her aşamasında sağlık kurallarına son derece dikkat ederek Tazedirekt etiketleriyle size sunuyoruz.

Organik, iyi tarım ve geleneksel tarım ürünlerinin âlâsını sizlere ulaştırmak için canla başla çalışıyoruz. Güvendiğimiz komşu çiftliklerden ve üreticilerden günlük olarak ürünleri temin edip, stoklamadan, rafta bekletmeden, en taze hali ile +4 derece soğutmalı araçlarımız ve görevlilerimizle adresinize kadar teslim ediyoruz.

 

Tazedirekt ekibi olarak ürünleri size ulaştırmadan önce toprağın ve kullanılan tohumun yapısı, en son ne zaman hasat edildiği, nasıl yetiştirildiği, büyükbaş ve küçükbaş hayvanların ne ile beslendiği, kesim ve paketlemenin nasıl yapıldığı ve aynı şekilde bir sebzenin yetişme koşullarıyla ilgili her türlü detaya ve bilgi aktarımında şeffaflığa önem veriyoruz.

 

Yüksek kalite standardımız, TSE tarafından verilen ISO 9001 (Kalite Yönetim Sistemi), ISO 22000 (Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi), ISO 14001 (Çevre Yönetim Sistemi) belgeleriyle onaylanmıştır.  Ayrıca, ürünlerimizin laboratuvar analizleri, Et Üretim Tesisleri’nde konusunda uzman gıda mühendisleri, gıda teknikerleri ve veteriner hekimler tarafından hijyenik ortamlardada kontrol edilmektedir.

Tüm kırmızı et ürünlerimizi uzman veteriner hekimlerimizin kontrolünde, İslami kesim şartlarına uygun şekilde hazırlıyoruz. Modern teknolojiyle donatılmış, yüksek kalite standartlarına sahip et işleme ve paketleme tesisimizde, sürekli kalite kontrol yaparak özel ambalajlarda paketliyoruz. Taze et ve et ürünlerimiz TSE Helal Uygunluk Belgesi’ne sahip ürünlerdir. Etin hangi süreçlerden geçtiğini ve yetiştirilme şartlarını gıda güvenliği kapsamında kurulan izlenebilirlik sistemi sayesinde tüm ayrıntılarıyla kaydediyoruz.

İnternet sitemizde yer alan "Bize Ulaşın" bölümünde bulunan formumuzu doldurarak veya mutlu.musteri@tazedirekt.com.tr adresine mail göndererek görüş ve önerilerinizi iletebilirsiniz. Ayrıca 444 75 15 Müşteri Hizmetlerimizi arayarak da bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Görüş ve önerilerinize çok önem veriyoruz. İlettiğiniz görüş ve önerilerinizi en kısa sürede değerlendirip size geri dönüş yapacağız.