TazedirektDaha iyi bir deneyim için mobil uygulamamızı indirin.Uygulamayı Aç

İŞLEM REHBERİ

Temel Sipariş Adımları

Sepetiniz

Reyonları gezerek ve sayfanın üst kısmındaki arama kutusuna kullanarak Tazedirekt’te yer alan ürünleri görüntüleyebilirsiniz. Ürün listeleme sayfalarındaki ve ürün detay sayfalarındaki “Sepete Ekle” butonunu kullanarak ürünleri sepetinize ekleyebilirsiniz.

Sepetinize eklediğiniz ürünlere sayfanın sağ üstündeki sepet ikonundan ulaşabilir, isterseniz “Detaylı Sepet Görüntüle” opsiyonunu seçerek daha büyük sayfada da görüntüleyebilirsiniz. Sepetinize ürün ekledikçe sepet ikonunun altındaki tutar güncellenecektir.

Tüm müşterilerimize en iyi hizmet kalitesini sunmak adına, sipariş vermek için sepetiniz minimum 60,00 TL olmalıdır. Sepetinize 60,00 TL’yi geçtiğinde, sepet pencerenizden veya detaylı sepet sayfanızdan “Satın Al” butonuna basarak sipariş verme adımlarına geçebilirsiniz.

Üyelik / Giriş

Sipariş verebilmek için, eğer henüz yapmadıysanız, siteye giriş yapmanız veya üye olmanız gereklidir.

Giriş yaparken e-posta adresiniz ve önceden belirlediğiniz şifrenizi, veya “Facebook ile Bağlan” seçeneğini kullanabilirsiniz.

Üye olurken isim, soyisim, il, ilçe, mahalle, e-posta bilgilerinizi girmeniz ve kendinize bir şifre seçmeniz, Kullanıcı Sözleşmesi ve Gizlilik/Kişisel Verilerin İşlenmesi ve Paylaşılmasına İlişkin Rıza Beyanını kabul etmeniz yeterlidir. Müşterilerimize sunduğumuz güzel hediye ve duyurulardan yararlanabilmek için, kampanya ve yeniliklerden haberdar olmak istiyorum seçeneğini seçebilirsiniz.

Adres Seçim

Tazedirekt siparişlerinizi kimseye emanet etmiyor, kapınıza kadar biz kendi teslimat personelimiz ve soğuk zincir araçlarımızla koruyarak getiriyoruz. Eğer Tazedirekt’ten daha önce sipariş vermediyseniz, siparişinizin ilk adımında adres bilgilerinizi girmenizi rica ediyoruz. Gerektiğinde size ulaşabilmemiz için ise bir defaya mahsus telefon numaranızı rica ediyoruz.

Eğer Tazedirekt’ten daha önce sipariş verdiyseniz, adres seçim aşamasında kayıtlı bulunan adreslerden birini “Bu Adrese Gönder” butonuna basarak seçebilir, veya “Yeni Adres Ekle” butonuna basarak yeni bir adres seçebilirsiniz.

Faturanız siparişinizle birlikte teslim edilecektir.

Teslimat Gün ve Saat Seçim

Siparişinizi haftanın 7 günü, hafta içi 14:00 - 22:00, hafta sonu ise 10:00 - 18:00 arası teslim edebiliyoruz. Siparişinizi kendi seçtiğiniz zaman aralığında teslim alabilirsiniz. Teslimat aralıkları 4 saatliktir. Örneğin Perşembe günü 18:00 - 22:00 arasını seçerek verdiğiniz sipariş size bu 4 saat içerisinde mümkün olan en erken saatte teslim edilecektir.

Siparişinizin teslimatı ile ilgili özel bir notunuz varsa yazıp, “Devam Et” butonuna basarak son adım olan ödeme adımına geçebilirsiniz.

Ödeme

Ödeme adımına geldiğinizde, sayfanın sağ tarafında sepetinizi, eğer varsa teslimat ücretini, siparişinizin götürüleceği adresi ve seçtiğiniz teslimat gün & saatini özet bir tabloda görebilirsiniz. Tüm sipariş süreci boyunca seçimlerinizi geri alabilir, bir önceki adıma dönebilirsiniz.

“Kupon veya Tazepara Kullan” butonuna basarak kuponunuzu kullanabilir veya hesabınıza yüklenmiş olan Tazepara indiriminizin sepetinizin %15’ine denk gelen tutarını toplamdan düşebilirsiniz.

Siparişinizin ödemesini isterseniz online olarak kredi kartınızla, isterseniz siparişiniz teslim edildiğinde nakit veya kredi kartıyla yapabilirsiniz.

Ön bilgilendirme formunu ve mesafeli satış sözleşmesini kabul etmenizin ve “Sipariş Ver” butonuna basmanızın ardından siparişiniz gerçekleşir. Başarılı sipariş sayfasında siparişinizin özetini bulabilir, aynı zamanda kayıtlı e-posta adresinize gönderilen sipariş onay mailinden de siparişinize dair bilgilere ulaşabilirsiniz.

Sözleşmeniz

Siparişinize dair elektronik ticaret sözleşmesi ve üyeliğinize dair kullanıcı sözleşmesi bizim tarafımızdan süresiz olarak saklanır.

Güncel siparişinizin sözleşmelerine Güncel Siparişim sayfasından, geçmişe dönük siparişlerinizin sözleşmelerine Geçmiş Siparişlerim sayfasından, üyeliğinize dair sözleşmelere ise Profilim sayfasındaki Kişisel Bilgi İşlemleri alanından ulaşabilirsiniz.