TazedirektDaha iyi bir deneyim için mobil uygulamamızı indirin.Uygulamayı Aç
Reyonları Gez

Dana Bonfile 500 g, Tazedirekt

Dana Bonfile 500 g
  • Dana Bonfile 500 g
  • Dana Bonfile 500 g
  • Dana Bonfile 500 g

Akşama hazırlanacak pratik bir lezzet arayışında mısınız? Pişirmeye hazır, Tazedirekt’e özel olarak paketli halde sunulan dana bonfileyi; arzu ettiğiniz taze baharatlar ve eşliğinde marine ettikten sonra damak tadınıza uygun olarak pişirebilirsiniz. İnce dilimler halinde servis edebileceğiniz dana bonfile tarifine; kremalı sos ve sote sebzelerin çokça yakışacağını da eklemeden geçmeyelim. 

Tazecik etlerimiz artık uzun ömürlü skinpack ambalajında. Detaylı bilgi için Nasıl Saklanmalı'ya göz atabilirsiniz.

58,95 TLKDV dahil

Etin Izgarada Püf Noktaları

Döküm veya ızgarada kullanılmalı.

3-5 dk. önceden ısıtılmış/kızgın olmalı.

Etiniz yağlı olmalı 

Etteki yağ lezzeti ve yumuşaklığı sağlar

Et dilimleriniz kalın olmalıdır.

Kalınlık, eti pişirirken, etin içindeki lezzetli et suyunun salınmasını engeller.

Etiniz dinlendirilmiş olmalı 

Dinlendirilmiş et yumuşak ve lezzetli olur.

Özel bir vakum teknolojisi kullanılan skinpack ambalajlarda ürün dayanıklı skin film ile hazır tabaklar üzerine sarılır. Üst film ürünü sıkıca sarar, ancak biçim ve marinasyon karışımını değiştirecek bir gerginliğe yol açmaz. Bu sayede kemik ve kabuk gibi keskin veya sert kısımları olan ürünler de güvenli bir şekilde kaplanır. Skin film, ambalaj içeriğini sabitlediği ve ambalajı bütünüyle sararak ürün sıvısının dışarı akmasını önlediği için dikey ve yatay olarak muhafaza edilebilir. Ürünün kalitesini, tazeliğini, rengini ve dokusunu doğallıkla göstermesi ve ürünü ezmeden yerinde tutması bir diğer artısıdır. Skinpack ambalajla size ulaşan küçük porsiyonlu etlerimiz daha uzun süre taze kalır.

Dana Bütün Bonfile 350 g ürünümüzün gramajı +-%20 oranında farklılık gösterebilir.

Paket içerisinde 1 adet ürün bulunur. 

Fırınlanmış Bonfile Tarifi

Malzemeler

450 gr dana bonfile

1/2 çay kaşığı deniz tuzu

1/2 çay kaşığı Karabiber

1 dal biberiye

Yapılışı

Bütün bonfilenizi deniz tuzu, karabiber ve biberiye ile marine olması için yaklaşık iki saat kadar buzdolabında bekletin ve madalyon olarak dilimleyin.

Marine edilmiş dana madalyonları 200C de ısıtılmış fırında 15 dk pişirin. Ancak isteğe bağlı olarak etin pişme derecesini 6-7 dk daha uzatılabilirsiniz.

Bonfileler hazır hale geldikten sonra, yer elması püresi ve taze ege otları salatası ile servis tabağına koyup, kiraz domates ile süsleyerek servis edebilirsiniz. Afiyet olsun!